Քաղաքական 10:39 08/05/2022
Ֆրանսիայի հրապարակում վրաններում ավելի շատ մարդ կա, քան երեկ հավաքվել էին «Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցներ» խորագրով ցույցին. Մամիջանյան
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով, Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիներին ու ընդդիմադիր քաղաքական գործիչներն ավտոերթով գնում են Գյումրի, որտեղ ժամը 13։00-ին կայանալու է հանրահավաք։
Ավտոերթից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ՀՀԿ-ական, «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը հիշեցրեց, որ երեկ Վանաձոր էին այցելել, այսօր Գյումրի, չի բացառվում, որ այլ մարզեր էլ այցելեն, սակայն անհանգստանում է, որ մինչև հաղթանակը չեն հասցնել բոլոր մարզերն այցելել։
Նա ասաց, որ Ֆրանսիայի հրապարակում վրաններում ավելի շատ մարդ կա, քան երեկ հավաքվել էին «Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցներ» խորագրով ցույցին։
«Ժողովուրդը Ֆրանսիայի հրապարակում է, թող գան ու տեսնեն՝ ինչքան մարդ կա, ինչ է ասում ժողովուրդն իրենց մասին»,- ասաց Մամիջանյանը։

Политика 20:32 08/05/2022 Армения
Айк Мамиджанян: В палатках на площади Франции намного больше людей, чем было на вчерашнем митинге под лозунгом «Сторонники Пашиняна»
Граждане и оппозиционные деятели – с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении и обеспокоенные безопасностью Армении и Арцаха – в воскресенье утром из Еревана организовали автопробег во второй по величине армянский город — Гюмри. Днем там состоялся митинг.
Перед автопробегом в беседе с журналистами представляющий РПА деятель, секретарь фракции НС «Честь имею» Айк Мамиджанян отметил: вчера они побывали в городе Ванадзор, сегодня в Гюмри, не исключено, что побывают и в других областях, однако, возможно, до победы не успеют посетить все области.
Мамиджанян при этом указал, что в палатках на площади Франции в Ереване намного больше людей, чем на вчерашнем митинге, который прошел под лозунгом «Сторонники Пашиняна».
«Народ на площади Франции, пусть придут и посмотрят, сколько там людей, что народ о них говорит», – сказал Мамиджанян.