Հասարակություն 15:24 31/08/2022 Հայաստան
Երևանի կոնյակի գործարանն ավարտել է ավելի վաղ մեկնարկած շենքի արտաքին տեսքի բարելավման աշխատանքները, որոնք միտված են առավել ընդգծելու Երևանի համայնապատկերի վառ և անքակտելի մաս հանդիսացող շինության հմայքը։
Հիմնական աշխատանքներն ուղղված էին Երևանի կոնյակի գործարանի արտաքին լուսավորության՝ մասնավորապես գլխամասային շենքի կամարաձև հատվածի, ինչպես նաև գագաթային հատվածում տեղակայված տարբերանշանի արդիականացմանը։ Մշտապես օրակարգում պահելով շրջակա միջավայրի նկատմամբ պատասխանատու մոտեցումը` նոր լուսավորությունն աշխատում է բացառապես էներգախնայողական համակարգերով։
Անվանի հայ ճարտարապետ Հովհաննես Մարգարյանի կողմից նախագծված Երևանի կոնյակի գործարանի շենքը տարիներ շարունակ հանդիսանում է մայրաքաղաք Երևանի խորհրդանիշերից մեկը և մարմնավորում է ճարտարապետական բացառիկ լուծումներ։ Այս իմաստով արդիականացված լուսավորությունը նպատակ ունի ընդգծելու Երևանի կոնյակի գործարանի անկրկնելի դիմագիծը և առաձնահատուկ հմայք հաղորդելու գիշերային Երևանին։
«Երևանի կոնյակի գործարանն ընկերության յուրաքանչյուր աշխատակցի համար ոչ միայն աշխատավայր է, այլև մայրաքաղաք Երևանի խորհրդանիշներից մեկը, ուստի նրա պահպանումն ունի թե՛ աշխատանքային, թե՛ էմոցիոնալ կարևորություն։ Հետևապես հայկական կոնյակագործության հոբելյանական այս տարում մենք իրակացրեցինք ընկերության արտաքին տեսքի և նրա հարակից տարածքների բարելավման մի շարք աշխատանքներ՝ կանաչապատումից մինչև լուսավորում, ինչը, կարծում եմ, կնպաստի կոնյակագործական անկրկնելի ժառանգության առավել գունեղ ներկայացմանը թե՛ մեր համաքաղաքացիների, թե՛ զբոսաշրջիկների համար։ Երևանյան երեկոները շատերիս համար յուրատեսակ վայելք են, որոնց նոր շունչ կհաղորդեն ARARAT-ի նոր լույսերը», - նշում է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը։

Общество 15:37 31/08/2022 Армения
Ереванский коньячный завод завершил работы по улучшению внешней иллюминации, которые призваны подчеркнуть архитектурную особенность и красоту здания, являющегося неотъемлемой частью панорамы столицы.
Основные работы были направлены на модернизацию освещения арочной части фасада, каменного карниза, а также логотипа бренда ARARAT. Новая система освещения работает исключительно на энергосберегающих приборах, что является еще одним свидетельством приверженности политике ответственного отношения к окружающей среде.
Один из ярких символов Еревана - здание Ереванского коньячного завода спроектировано    известным архитектором Ованнесом Маргаряном и воплощает ряд уникальных архитектурных решений. В этом смысле модернизация освещения преследует цель подчеркнуть неповторимую архитектуру здания и придать вечернему Еревану особое обаяние.
«Для каждого сотрудника компании Ереванский коньячный завод является не только местом работы, но и одним из символов столицы, поэтому внимательное отношение к зданию для нас - не просто один из пунктов рабочей повестки,  но и вопрос эмоциональной важности. Так, в этот юбилейный для армянского коньякоделия год мы провели целый комплекс работ по облагораживанию внешнего вида завода и прилегающих к нему территорий: от озеленительных проектов до модернизации освещения. Думаю, все это будет способствовать более яркому представлению неповторимого наследия как нашим горожанам, так и гостям столицы. Для многих из нас Ереванские вечера не просто временной промежуток дня, но и идея приятного времяпрепровождения, которая, думаю, будет прекрасно дополнена новой иллюминацией ARARAT», - отмечает Сергей Хачатрян, исполнительный директор Ереванского коньячного завода.