Քաղաքական 20:30 31/08/2022 Արցախ
Նիկոլ Փաշինյանի, Շառլ Միշելի և Ալիևի բրյուսելյան հանդիպման ժամանակ կողմերը պայմանավորվել են ԱԳ նախարարների մակարդակով շարունակել բանակցությունները խաղաղության պայմանագրի նախագծի մշակման շուրջ։
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են գերիների ազատ արձակմանը և անհետ կորածների ճակատագրի պարզաբանմանը, սահմանազատմանը և սահմանային անվտանգությանը, տարածաշրջանային ապաշրջափակմանը, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր:
«Հայկական կողմի տեղեկացմամբ՝ Փաշինյանն ու Ալիևը պայմանավորվել են նաև, որ սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա Բրյուսելում՝ նոյեմբերին: Առաջնորդների ֆորմատով հաջորդ հանդիպումը՝ նոյեմբերին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Politics 11:00 01/09/2022 Armenia
The Armenian and Azerbaijani leaders, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev, met again in Brussels on Wednesday for talks hosted by European Council President Charles Michel.
Issues related to the release of prisoners and the clarification of the fate of the missing, border delimitation and border security, unblocking the region, the normalization of Armenia-Azerbaijan relations and the Nagorno-Karabakh issue were discussed, the Armenian prime minister’s office said in a statement.
An agreement was reached to continue “substantive negotiations” at the level of foreign ministers on the drafting of the peace treaty. The meeting of the foreign ministers will take place within a month, it noted.
The next meeting of the Commission on Delimitation and Border Security will be held in Brussels in November.