Քաղաքական 12:15 30/09/2022 Արցախ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին  այցելել է Լոս Անջելեսի Սրբոց Նահատակաց Ֆերահեան ազգային վարժարան և հանդիպել ուսուցիչների ու սաների հետ։
ԱԳ նախարարությունից հայտնում են՝ նախարարը բարձր է գնահատել վարժարանի դերակատարությունը հայապահպանության, ազգային կրթության, միջմշակութային երկխոսության զարգացման գործում՝ նշելով, որ կրթահամալիրի ավանդույթներն ու ուսումնական ծրագրերն արժանի են ընդօրինակման։
Դավիթ Բաբայանը նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին։
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Politics 12:15 30/09/2022 NKR
Foreign Minister David Babayan of the Republic of Artsakh on Thursday visited the Holy Martyrs Ferrahian High School in Los Angeles and met with teachers and students there.
The minister highly appreciated the role of the school in the maintenance of the Armenian identity, national education and development of inter-cultural dialogue, noting that the traditions and curricula of the educational institution are exemplary, the Artsakh Foreign Ministry reported.
David Babayan also answered the questions of the participants.
Artsakh’s Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Lernik Hovhannisyan and Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan participated in the meeting.