Քաղաքական 12:15 30/09/2022 Արցախ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին  այցելել է Լոս Անջելեսի Սրբոց Նահատակաց Ֆերահեան ազգային վարժարան և հանդիպել ուսուցիչների ու սաների հետ։
ԱԳ նախարարությունից հայտնում են՝ նախարարը բարձր է գնահատել վարժարանի դերակատարությունը հայապահպանության, ազգային կրթության, միջմշակութային երկխոսության զարգացման գործում՝ նշելով, որ կրթահամալիրի ավանդույթներն ու ուսումնական ծրագրերն արժանի են ընդօրինակման։
Դավիթ Բաբայանը նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին։
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Глава МИД Арцаха Давид Бабаян посетил Национальную школу Святых мучеников Фероян в Лос-Анджелесе
29 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян посетил Национальную школу Святых мучеников Фероян в Лос-Анджелесе и встретился с учителями и учениками, сообщает пресс-служба МИД.
Министр высоко оценил роль школы в деле сохранения армянства, развития национального образования и межкультурного диалога, отметив, что традиции и учебные программы школы достойны подражания.
Министр также ответил на вопросы присутствующих.
На встрече присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.