Քաղաքական 18:33 30/10/2022
Արայիկ Հարությունյանը, Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը մասնակցել են Ստեփանակերտում կայացած հանրահավաքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ԱՀ երկրորդ ու երրորդ նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի և Բակո Սահակյանի հետ հոկտեմբերի 30-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում կազմակերպված հանրահավաքին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։
Այսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հրավիրված արտահերթ նիստին զուգահեռ Ստեփանակերտի վերածննդի հրապարակում կայացել է մեծ հանրահավաք: ԱՀ Ազգային ժողովից նշում են, որ Ստեփանակերտից և շրջաններից շուրջ 40,000 քաղաքացիների մասնակցությամբ հանրահավաքում, ի թիվս այլ ելույթների, ԱԺ պատգամավոր Արեգ Ավագյանը ներկայացրել է Ազգային ժողովի հայտարարությունը:

Политика 18:57 30/10/2022 НКР
Араик Арутюнян, Аркадий Гукасян и Бако Саакян приняли участие в митинге на площади Возрождения Степанакерта
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян 30 октября вместе со вторым и третьим президентами Республики Арцах Аркадием Гукасяном и Бако Саакяном принял участие в митинге, организованном на площади Возрождения Степанакерта. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Параллельно внеочередному заседанию Национального собрания Республики Арцах, созванному 30-го октября, на площади Возрождения в Степанакерте состоялся многочисленный митинг. Как сообщают из НС Арцаха, в ходе митинга, в котором приняли участие около 40 000 граждан из Степанакерта и других районов, в числе прочих выступлений депутат Арег Авакян представил заявление Национального собрания Республики Арцах.