Օրվա մամուլ 09:10 09/12/2022 Հայաստան
«ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայությունը մտել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն՝ ստուգումների: «Ժողովուրդ» օրաթերթի իրազեկ աղբյուրները փոխանցում են, որ ՀՀ կառավարության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը հստակ հրահանգներ է տվել Պետական վերահսկողության ծառայությանը՝ մանրազնին ուսումնասիրել կոնկրետ ոլորտներ: Տեղեկացանք, որ մի քանի ուղղություններով արդեն սկսվել են ստուգումները:
ՊՎԾ աշխատակիցները քրքրում են Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության փաստաթղթերը, ուսումնասիրում տարբեր պայմանագրեր, փոխանցումներ, որպեսզի հասկանան՝ նոր նախարարի օրոք որքան են փոխվել գերատեսչության գործունեությունը, գործող ավանդույթները, եղած բարքերը:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դեմ սեփական թիմում խարդավանքներ են հյուսում, երբեմն կեղծ ինֆորմացիաներ տրամադրում Նիկոլ Փաշինյանին: Լուրեր կան, որ Սուրեն Պապիկյանի դեմ արշավի մի մասը կազմակերպում և կառավարում է ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և ազգային անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը»։

«Жоховурд»: Государственная контрольная служба начала проверки в министерстве обороны
Газета «Жоховурд» пишет, что Государственная контрольная служба начала проверки в министерстве обороны. Как передают источники издания, премьер-министр Никол Пашинян дал четкие указания Государственной контрольной службе – тщательно изучить конкретные сферы.
«Нам сказали, что по нескольким направлениям уже начались проверки. Сотрудники ГКС роются в документах оборонного ведомства Армении, изучают различные договора, перечисления, чтобы понять, насколько изменилась деятельность ведомства при новом министре, существующие традиции и нравы.
Напомним, против министра обороны Армении Сурена Папикяна в собственной команде плетут интриги, а иногда предоставляют ложную информацию Николу Пашиняну. Есть слухи, что часть кампании против Сурена Папикяна организует и контролирует председатель постоянной комиссии парламента по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян», - пишет газета.