Իրավունք 13:28 24/01/2023 Հայաստան
«Ուղիղ մեկ տարի առաջ, երբ տիկինն ընտրվում էր ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան, ես դեռ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր էի և հնարավորություն ունեցա ԱԺ ամբիոնից արտահայտել մասնագիտական կարծիքս սույն տիկնոջ մասնագիտական որակների վերաբերյալ:
Նրան ուղիղ ասեցի, որ ինքը մասնագիտական հանրույթի մոտ չի վայելում հարգանք և չունի հեղինակություն, հետևաբար, նրա ընտրության պարագայում, ՀՀ–ն ոչ միայն չի ունենա իրական մարդու իրավունքների պաշտպան, այլև լուրջ ռիսկ կառաջանա հաստատված բարձր նշաձողի անկման համար։
Հատուկ նշեցի նաև, որ նրա ընտրվելու պարագայում, իշխանությունը կստանա անձնական օգտագործման իրավապաշտպան, իսկ ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հեղանակությունը մեծ վնաս կկրի: Փաստորեն նույնիսկ դա էլ չստացվեց նրա մոտ:
Իր պաշտոնավարման մեկ տարվա ընթացքում նա ապացուցեց, որ ես ճիշտ էի. ինքը չունի հեղինակություն, չի վայելում հարգանք մասնագիտական հանրույթի շրջանում, և որ ամենակարևորն է` ահռելի մեծ վնաս հասցրեց ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի ինստիտուտի հեղինակությանը:

Право 15:39 24/01/2023 Армения
«Ровно год назад, когда эта дама была избрана Защитником прав человека Армении, тогда я ещё был депутатом НС РА и у меня была возможность высказать свое профессиональное мнение о профессиональных качествах этой дамы с трибуны НС.
Я ей прямо сказал, что она не пользуется уважением в профессиональном сообществе и не имеет авторитета, следовательно, в случае её избрания в Армении не только не будет настоящего Защитника прав человека, но и возникнет серьезный риск для спада высокой планки.
Специально отметил также, что в случае её избрания, власть получит правозащитника в личное пользование, а авторитет Защитника прав человека РА сильно пострадает. Фактически, и это не получилось у неё.
За год своего пребывания в должности она доказала, что я был прав: у неё нет авторитета, она не пользуется уважением в профессиональном сообществе, а самое главное, она нанесла огромный ущерб репутации Института Защитника прав человека РА.