Իրավունք 12:27 26/04/2023 Հայաստան
Ոստիկանության Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, ի պատասխան Panorama.am-ի հարցման, հաստատեցին, որ ապրիլի 21-ին ոստիկանության Տավուշի տարածքային ստորաբաժանումում ահազանգ է ստացվել, որ  ապրիլի 21-ին  Լ. Օհանյան անուն ազգանունով մի քաղաքացի ծեծի է ենթարկվել և մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է տեղի զինվորական հոսպիտալ:
Panorama.am-ի հարցին թե տուժողն արդյոք Տավուշի մարզի զինկոմ Լեռնիկ Օհանյանն է՝ Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից հայտնեցին, որ անձի վերաբերյալ տեղեկություն չեն ունենում և չեն կարող ասել, թե ով է, բայց դեպքի մասին հաղորդում  ունեցել են և ծեծկռտուքի մասով վարույթ է հարուցվել և գործերը փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտե:
Ըստ ոստիկանության տվյալներով, ապրիլի 21-ին ժամը 21։20-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ Տավուշի մարզի հոսպիտալից Ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել, որ գլխի շրջանում ստացած վնասվածներով իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։ Մարմնական վնասվածքներ ստացած անձը Տավուշի մարզի 47-ամյա բնակիչ Լեռնիկ Օհանյանն է, որին նույն օրը ավտոգազալցակայանում գազ լիցքավորելու հերթի շուրջ վիճաբանության ժամանակ ծեծել են  քաղաքացիենր Գոռ Աթոյանը և Վարդան Եսայանը: Վերջիններս որոնվում են: Մամուլում տեղեկություններ են տարածվում, որ տուժողը ՀՀ Պաշտպանության նախարարության Տավուշի բերդ քաղաքի զինկոմն է։

Право 12:51 26/04/2023 Армения
В Управлении информации и по связям с общественностью Полиции Республики Армения в ответ на запрос Panorama.am подтвердили, что 21 апреля в тавушское территориальное подразделение Полиции поступил вызов о том, что в тот же день гражданин Л. Оганян подвергся избиению и с телесными повреждениями был доставлен в военный госпиталь.
В ответ на вопрос Panorama.am, идет ли речь о военкоме из Тавушской области Лернике Оганяне, в Управлении информации и по связям с общественностью Полиции Армении сообщили, что не владеют сведениями о личности пострадавшего, однако они получили сообщение о происшествии, по факту драки возбуждено производство, материалы переданы в СК РА.
По данным Полиции, около 21:20 21 апреля из госпиталя МО РА в Тавушской области в Полицию поступил сигнал о том, что к ним доставлен гражданин с травмами головы. Пострадавший – 47-летний житель Тавушской области Лерник Оганян, которого в тот же день на одной из газозаправочных станций в результате ссоры из-за очереди избили граждане Гор Атоян и Вардан Есаян. Последних разыскивают.