Հասարակություն 11:27 27/05/2015
Գազալցակայանը, որտեղ պայթյուն էր տեղի ունեցել, վեց ամիս առաջ տուգանվել է 1 միլիոն դրամով. Արմեն Երիցյան
ՀՀ կառավարության նիստի սկզբում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարեց ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանին գազալցակայաններում անվտանգության ռեժիմները դարձնել խիստ վերահսկելի:
Ա.Երիցյանը անդրադառնալով մայիսի 26-ին Երևան-Էջմիածին մայրուղում գտնվող գազալցակայանի պայթյունին՝ ասաց, որ տվյալ գազալցակայանը վեց ամիս առաջ տուգանվել է 1 միլիոն դրամով, քանի որ այնտեղ հայտնաբերվել էին բազմաթիվ թերություններ:
Նախարարի խոսքերով՝ հանձնարարել է աշխատանքներն ակտիվացնել բոլոր գազալացակայանների հետ:
«Որտեղ կհայտնաբերվեն թերություններ, կզեկուցեմ Ձեզ: Եթե անհրաժեշտ լինի, ապա կդադարեցնենք դրանց գործունեությունը»,- ասաց Ա. Երիցյանը:
Հիշեցնենք, որ Երևան-Էջմիածին մայրուղում գտնվող գազալցակայանը պատկանում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանին: Պայթjունի հետևանքով երեք մարդ ծանր վիճակում տեղափոխվել է հիվանդանոց:

Общество 15:31 27/05/2015
Премьер-министр Армении Овик Абраамян на сегодняшнем заседании правительства РА поручил министру территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армену Ерицяну ужесточить контроль за соблюдением правил безопасности при эксплуатации газозаправочных станций.
Армен Ерицян в свою очередь обратился к зарегистрированным в последнее время инцидентам на газозаправках, в частности к взрыву на принадлежащей бывшему депутату парламента Армении Акопу Акопяну («Чойт») газозаправочной станции в Эчмиадзине 26 мая, в результате чего пострадали 3 человека.
Министр отметил, что данная газозаправочная станция 6 месяцев назад была оштрафована на 1 млн. драмов, так как там были обнаружены многочисленные нарушения.
Армен Ерицян сообщил также, что поручил активизировать работу со всеми газозаправками, добавив, что о результатах проверки будет доложено премьеру.