Տնտեսություն 12:20 09/02/2017 Հայաստան
«IPM Research» հանրային կարծիքի և մարքետինգի ուսումնասիրման ինստիտուտի անցկացրած հետազոտության արդյունքներով, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մնալ երկրի ամենաճանաչելի բանկը: Բանկի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ 2016 թ. դեկտեմբերին Երևանի և Հայաստանի մյուս քաղաքների 18-ից մինչև 55 տարեկան 1200 բնակիչների միջև անցկացվել է «Տեղական շուկայում ՎՏԲ բրենդի ճանաչելիություն» հետազոտությունը:
Հետազոտության արդյունքում պարզվել է, որ Հայաստանում Top of Mind` առաջին հանպատրաստից նշում ցուցանիշով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը զբաղեցնում է 1-ին տեղը: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Top of Mind ցուցանիշը գրանցում է կայուն աճ, և այս տարի գրանցվեց ցուցանիշի ամենաբարձր մակարդակը՝ նախորդ արդյունքների համեմատ:
Բացի Top of Mind ցուցանիշից, որոշվել է Բանկի ընդհանուր հանպատրաստից իմացության, հուշմամբ իմացության մակարդակը և MA Index-ը, որը բնորոշում է բանկի դիրքը, որն այն զբաղեցնում է սպառողի գիտակցության մեջ ի թիվս այլ բանկերի: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է պահպանել առաջատարի դիրքը բոլոր հիմնական ցուցանիշներով:
Աղբյուրը հայտնում է նաև, որ բանկերի ցանկում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը զբաղեցնում է առաջատարի դիրքը նաև հուսալիության բոլոր հիշատակումներով: Բացի այդ, գրանցվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի նկատմամբ վստահության ցուցանիշի աճի հստակ միտում՝ մինչև 31%:

Экономика 12:15 09/02/2017 Армения
По итогам исследования, проведенного Институтом Исследования Общественного Мнения и Маркетинга «АйПиЭм Рисерч», Банк ВТБ (Армения) продолжает оставаться самым узнаваемым банком страны.
Согласно информации, в декабре 2016 года среди 1200 граждан от 18-то до 55-и лет из г. Ереван и других городов Армении было проведено исследование – «Знание Бренда ВТБ на Локальном Рынке».
«В результате исследования было выявлено, что по показателю Top of Mind в Армении – первому спонтанному упоминанию – Банк ВТБ (Армения) занимает 1-ое место. Показатель Top of Mind Банка ВТБ (Армения) стабильно растет, и в этом году был зарегистрирован самый высокий уровень показателя по сравнению с предыдущими результатами.
Помимо показателя Top of Mind, был замерен уровень суммарного спонтанного знания Банка, знания с подсказкой и MA Индекс, характеризующий позицию Банка, которую он занимает в сознании потребителя наряду с другими банками. Банк ВТБ (Армения) продолжает лидировать по всем основным показателям», – говорится в сообщении.
Банк ВТБ (Армения) занимает позицию лидера также в списке банков по показателю надежности по всем упоминаниям. Кроме того, выявляется четкая тенденция роста показателя доверия к Банку ВТБ (Армения) – до 31%.