Հասարակություն 14:47 24/04/2014
Նախօրեին Ախալցխայի Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում տեղի է ունեցել հոգեհանգստի արարողություն 1915թ. Հայոց Ցեղասպանության զոհերի ոգիների համար: Եկեղեցական արարողությունից հետո «Զորի Զորյան»-ի անվան երիտասարդական միության նախաձեռնությամբ երիտասարդները վառված ջահերով և մոմերով եկեղեցուց շարժվել են դեպի քաղաքի հեռավոր բարձունքներից մեկում Եղեռնի զոհերի հիշատակին կանգնեցված խաչքար- հուշակոթող: Այս մասին տեղեկանում ենք akhaltskha.net կայքից:
Խաչքարի մոտ երիտասարդները հոգևորականների հետ միասին աղոթք են բարձրացրել առ Աստված Ցեղասպանության նահատակների ոգիների համար:
Նախքան ջահերթը, տեղի է ունեցել բողոքի ակցիա, որի մասնակիցները հանդես են եկել Ցեղասպանության հիշատակը ոգեկոչող ելույթներով և պահանջել Ջավախքի հայ պատգամավորներից ընդունել Մեծ Եղեռնը ճանաչող պաշտոնական փաստաթղթեր տեղական մարմիններում և Վրաստանի խորհրդարանում:

Политика 15:08 24/04/2014
В церкви Св. Григория Просветителя в Ахалцихе (город на юге Грузии) накануне состоялась поминальная служба по невинным жертвам Геноцида армян в Османской империи 1915г. Об этом сообщает сайт «akhaltskha.net».
Согласно информации, после церковной службы состоялась шествие с факелами к хачкару, посвященному памяти невинных жертв.
Мероприятию предшествовала акция протеста, участники которой потребовали у армянских депутатов от Джавахка добиться принятия официальных документов по признанию Геноцида армян в местных органах самоуправления и в парламенте Грузии.