Հասարակություն 12:45 27/04/2015
Այսօր ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել մայիսյան տոնակատարությունների կազմակերպչական աշխատանքները համակարգող կառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որին մասնակցում էին կառավարության անդամներ, տարբեր գերատեսչությունների և վարչակազմերի ղեկավարներ, բարձրաստիճան զինվորականներ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են մայիսյան տոնակատարությունների կազմակերպման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, նախանշվել են դեռևս լուծում պահանջող միջոցառումների ուղիները:
Նիստի ավարտին բանակի հրամանատարը կարևորել է մայիսյան եռատոնին նվիրված միջոցառումների բարձր մակարդակով կազմակերպումը և դրանց վերաբերյալ տվել մի շարք ցուցումներ:

Регион 16:14 27/04/2015
Под председательством министра обороны Нагорно-Карабахской Республики, командующего Армией обороны НКР, генерал-лейтенанта Мовсеса Акопяна сегодня состоялось очередное заседание комиссии, координирующей работы по организации майских торжественных мероприятий.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства НКР, в заседании принимали участие члены правительства, руководители различных ведомств и управлений, высокопоставленные военные.
В ходе совещания обсуждались вопросы, связанные с подготовкой к проведению майских мероприятий.
Глава Минобороны НКР отметил важность организации мероприятий, посвященных майским торжествам на самом высоком уровне, и дал соответствующие указания.