Քաղաքական 18:06 06/10/2016 Հայաստան
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը կմասնակցի ՀԱՊԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների՝ Երևանում հոկտեմբերի 14-ին կայանալիք համատեղ նիստին: «Ռիա Նովոստի»-ի հաղորդմամբ, այսօր լրագրողների հետ ճապեզրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
ՀԱՊԿ-ի հերթական նստաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակում Երևանում հոկտեմբերի 14-ին կկայանան կազմակերպության անդամ երկրների արտաքին գործերի, ինչպես նաև՝ պաշտպանության նախարարների համատեղ նիստերը:
«Օրակարգում ընդգրկված են  ռազմական համագործակցության զարգացման,  միջազգային ահաբեկչության դեմ հակազդեցության վերաբերյալ հարցեր, ինչպես նաև մի քանի փաստաթղթեր, որոնք պետք է հաստատվեն անդամ երկրների ղեկավարների կողմից»,-ասել է Զախարովան:

Политика 16:07 06/10/2016 В мире
Глава МИД РФ Сергей Лавров примет участие в совместном заседании Совета глав МИД стран-членов Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в Ереване 14 октября. Как передает РИА Новости, об этом заявила в четверг официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
В Ереване 14 октября в рамках подготовки к очередной сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ состоится совместное заседание совета министров иностранных дел, а также совета министров обороны и комитета секретарей Совета безопасности ОДКБ.
«В работе в данном формате примет участие Сергей Лавров, будут рассмотрены актуальные аспекты дальнейшего совершенствования системы коллективной безопасности, противодействия международному терроризму, развития военного сотрудничества, а также ряд документов, которые будут вынесены на утверждение главами государств-членов организации», – отметила официальный представитель МИД РФ.