Հասարակություն 13:03 02/11/2017 Հայաստան
«Նման քննարկումներ մենք չենք ունեցել»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն՝ անդրադառնալով հարցին,  արդյոք ճիշտ են այն լուրերը, թե իր և նախագահ Սերժ Սարգսյանի միջև ձեռք է բերվել համաձայնություն, որ հաջորդ տարի ինքը կլինի փոխվարչապետ:
«Այդ հարցին բազմիցս պատասխանել եմ, ապրիլի 9-ից հետո ՀՀԿ-ն առաջարկելու է վարչապետի թեկնածություն կոալիցիոն գործընկերոջ հետ համատեղ: Նման քննարկումներ մենք չենք ունեցել, այդ իսկ պատճառով որևէ պայմանավորվածության մասին խոսելն ուղղակի ապարդյուն է»,- ասաց Կարեն Կարապետանը:
Դիտարկմանը, թե  արդյոք համակարծիք է ՀՀԿ-ականների այն պնդումներին, թե անվտանգության թիվ մեկ երաշխավոր Սերժ Սարգսյանն անփոխարինելի է, վարչապետը նշեց. «Ինչ վերաբերում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի վարկանիշին՝ որպես անվտանգության երաշխավորի, որպես մեծ փորձ ունեցող ղեկավարի, ապա ես այդ պնդումների հետ լիարժեք համամիտ եմ»:
Պատասխանելով մեկ այլ հարցի, թե արդյոք ցանկանում է 2018 թվականի ապրիլից հետո մնալ վարչապետի պաշտոնում, ի վերջո ինչ նպատակներ ունի, Կարեն Կարապետյանը պատասխանեց. «Ես հստակ հայտարարել եմ, որ պատրաստ եմ, իմ աշխատանքը շարունակում եմ ինչքան կարողություն ունեմ: Ի՞նչ եմ ուզում անել՝ հնարավոր է մի քիչ ամպագոռգոռ լինի, բայց ծառայել մեր երկրին: Ես վստահ եմ, որ մենք հաստատ կարող ենք  լավ երկիր ունենալ՝  տրամաբանական, զարգացող»:

Политика 13:20 02/11/2017 Армения
«У нас не было подобного рода обсуждений», – заявил сегодня на пресс-конференции премьер-министр Армении Карен Карапетян в ответ на вопрос, соответствуют ли действительности слухи о том, будто между ним и президентом Армении Сержем Саргсяном достигнута договоренность, что в 2018 году он займет пост вице-премьера.
«Я многократно отвечал на данный вопрос. После 9 апреля 2018 года Республиканская партия Армении совместно с партнером по коалиции выдвинет своего кандидата на пост премьера РА. Подобного рода обсуждений мы не проводили, посему говорить о каких бы то ни было договоренностях бессмысленно», – сказал Карен Карапетян.
В ответ на вопрос, желает ли он после апреля 2018 года оставаться на посту премьера Армении и какие у него цели, Карен Карапетян сказал: «Я четко заявлял, что готов продолжить свою работу, в рамках своих возможностей. Что я хочу делать? Возможно, это прозвучит несколько громогласно, но служить нашей стране. Я уверен, что у нас может быть лучшая страна».