Հասարակություն 18:00 22/02/2018 Հայաստան
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Գրիգոր Կարապետի Եղոյանի սպանության դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեից հայտնում են. «2018 թվականի փետրվարի 22-ին՝ ժամը 09:40-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով ձախ կողային շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գրիգոր Կարապետի Եղոյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն»։

Право 18:50 22/02/2018 Армения
СК Армении возбудил дело по факту гибели в результате действий ВС Азербайджана военнослужащего Григора Егояна
В третьем гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено  уголовное дело по факту убийства ВС Азербайджана армянского  военнослужащего срочной службы Григора Карапетовича Егояна. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Согласно информации, 22 февраля 2018 года, около 09:40 по ереванскому времени, вследствие произведенного противником выстрела в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части смертельное огнестрельное ранение в область левого ребра получил военнослужащий срочной службы, рядовой Григор Карапетович Егоян.
Отмечается также, что уголовное дело возбуждено по факту убийства по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие.