Քաղաքական 16:22 10/07/2018 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Շինձո Աբեին՝ Ճապոնիայում տեղի ունեցած աղետալի ջրհեղեղների և սողանքների կապակցությամբ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խոր ցավով տեղեկացա Ճապոնիայում տեղի ունեցած աղետալի ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով մեծաթիվ զոհերի և ավերածությունների մասին, ինչի կապակցությամբ վշտակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Ճապոնիայի բարեկամ ժողովրդին:
Կիսելով այս ծանր վիշտը՝ մաղթում եմ զոհվածների հարազատներին տոկու-նություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Համոզված եմ, որ Ձեր առաջնորդությամբ Ճապոնիայի կառավարությանը կհաջողվի կարճ ժամանակահատվածում հաղթահարել այս դժվարին փորձության հետևանքները»:

Politics 18:26 10/07/2018 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia sent a message of condolences to Japanese Prime Minister Shinzo Abe over the latest devastating floods and landslides in Japan.
The message, released by the PM’s office, reads:
“I learned with deep sorrow of numerous casualties and devastation caused by floods and landslides in Japan. I convey my deepest condolences and sympathy to you and the friendly people of Japan.
Sharing your great sorrow, I wish the victims’ relatives endurance and fortitude, and the injured – a speedy recovery.
I am convinced that under your leadership, the Japanese government will succeed in overcoming the consequences of this ordeal within the shortest possible timeframes.”