Հասարակություն 10:52 06/12/2018 Հայաստան
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:
Նախարարությունից նաև հայտնում են, որ Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջպետական ավտոճանապարհի 106-րդ կիլոմետրին՝ Գուդաուրի (Փոստա) - Կոբի ճանապարհատվածում, Բիդարի գետի վրա կառուցված ժամանակավոր կամրջի երթևեկելի հատվածին կցված մետաղական
խողովակներում անցկացվող շինարարական աշխատանքների պատճառով դեկտեմբերի
6-ին՝ ժամը 12։00-ից մինչև 16։00-ը, երթևեկությունը կդադարեցվի բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

Society 11:11 06/12/2018 Armenia
Stepantsminda-Lars highway is open for all means of transport as of December 10, at 07h00 CET, the Road Department of the Georgian Ministry of Infrastructure informed.
According to the source, on December 5 and 6 from 09h00 am till 01h00 pm CET, due to the construction work carried out on the metal pipes attached to the carriageway of the Bidari River temporary bridge, on the 106th km of the Mtskheta-Stepantsminda-Lars interstate highway, on the road to Gudauri (Posta), the traffic will be stopped for all types of vehicles.