Քաղաքական 11:14 14/12/2018 Հայաստան
Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանն անդրադարձել է «Ժամանակ» օրաթերթում հրապարակված տեղակատվությանը, ըստ որի Ծառուկյանը տևական ժամանակ է չի վճարում BMW ավտոմեքենաների սրահի շինարարների գումարը։
Տարածած պարզաբանման մեջ Տոնոյանը նշել է, որ տեղեկատվությունը  չի համապատասխանում իրականությանը։
«Առաջին հերթին նշեմ, որ հրապարակման մեջ նշված «Եվրոմոթորս» ընկերությունում Գագիկ Ծառուկյանն ընդամենը բաժնետեր է, ավելին՝ բաժնեմասերը կառավարվում են հավատարմագրային կառավարչի կողմից: Ի սկզբանե ներդրումային ծրագրերն իրականացնում են Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գործող «Պրինցես Գրուպ» ընկերության կողմից, որն էլ նշանակում է ընկերության գլխավոր տնօրենին:
Զարուհի Սարգսյանի դեպքում գործ ունենք դասական մուտիլովկայի հետ, ոչ ավելին։ Քանի որ «Եվրոմոթորս» ընկերության և «Սմարթ Քոնսթրաքշն» ընկերության միջև կնքված համաձայնագրի համաձայն՝ դեռևս 2016 թվականին վերջիններին վճարվել է պայմանագրով նախատեսված ամբողջ՝ 3.285.000 դոլարը։
Եվ եթե Զարուհի Սարգսյանը որևէ հիմք ունենար իր գումարները չվճարելու վերաբերյալ, ապա մինչև այժմ դատարան կդիմեր, այլ ոչ թե այս տարիների ընթացքում նախագահների կամ վարչապետների վերահսկողական ծառայություններին։  Զարուհի Սարգսյանի դեպքում գործ ունենք սեփակական շահադիտական նպատակներով Գագիկ Ծառուկյանի անունն անտեղի շահարկելու  մոլուցքի հետ»,-մասնավորապես նշել է Տոնոյանը։

Общество 12:11 14/12/2018 Армения
Пресс-секретарь Гагика Царукяна: В случае с Заруи Саркисян мы имеем дело с классической «мутиловкой»
Пресс-секретарь Гагика Царукяна Ивета Тоноян прокомментировала публикацию, размещенную в газете «Жаманак», согласно которой Царукян на протяжении длительного времени не выплачивает зарплату строителей автомобильного салона BMW.
В распространенном разъяснении, в частности, И. Тоноян отметила, что данные сведения не соответствуют действительности.
«В первую очередь подчеркну, что в отмеченной в публикации компании “Евромоторс” (“Euromotors”) Гагик Царукян является всего лишь акционером, более того – акционеры управляются со стороны доверительного управляющего. Изначально инвестиционные программы осуществляются в действующей в ОАЭ компании “Принцесс Групп” (“Princes Group”), которая и назначает гендиректора компании.
В случае с Заруи Саркисян мы имеем дело с классической “мутиловкой”, ничего более. Поскольку, согласно заключенному между компаниями “Евромоторс” и “Cмарт Констракшн” договору, ещё в конце 2016 года была выплачена указанная по соглашению сумма – 3.285.000 долларов.
И, если бы у Заруи Саркисян имелись какие-либо основания касательно невыплаты данных средств, то она уже давно бы обратилась в суд», – отметила И. Тоноян.
Отметим, директор осуществившей строительные работы компании «Cмарт Констракшн» Заруи Саркисян сообщила в Полицию, что компания «Евромоторс» уже на протяжении длительного времени отказывается выплачивать средства за строительство автомобильного салона BMW, речь идет о 465 млн драмов.