Օրվա մամուլ 09:37 15/01/2019 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Ժամանակ»-ի հավաստի տեղեկություններով՝ Սյունիքի մարզպետի տեղակալ, ՔՊ անդամ, Կապանի քաղաքապետի նախկին թեկնածու Նարեկ Բաբայանը կնշանակվի Սյունիքի մարզպետ։
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Բաբայանը Կապանի քաղաքապետի ընտրություններում առաջադրվել էր «Իմ քայլը» դաշինքից, սակայն, չստանալով բավարար ձայներ, պարտվել էր։ Մեզ հետ զրույցում ինքը՝ Բաբայանը նշեց, որ նման առաջարկ այս պահին չի ստացել և այդ մասին խոսել չի կարող։
Մեր տեղեկություններով՝ փոփոխությունների համատեքստում, Սյունիքի ներկայիս մարզպետ Հունան Պողոսյանը նշանակվելու է ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի փոխարեն։
Պողոսյանը մեզ հետ զրույցում ո՛չ հերքեց, ո՛չ հաստատեց տեղեկությունը։
«Ես ձեզ շատ հարգում եմ, ընդունում եմ, բայց նման ոչ մի հարցի չեմ ուզում պատասխանել, անդրադառնալ։ Ես մարզպետի պաշտոնում պաշտոնավարելու եմ Սյունիքի մարզում, խնդրում եմ՝ ինձ նման հարցեր մի տվեք»,- ասաց Պողոսյանը։
Մեր հստակեցնող հարցին՝ նման առաջարկ ստացե՞լ եք, Պողոսյանը մի պահ լռեց, ապա նորից պնդեց, որ այդ թեմայով խոսել չի ցանկանում»:

Пресса дня 11:50 15/01/2019 Армения
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои достоверные источники, что губернатором Сюника будет назначен вице-губернатор Сюника, член партии «Гражданский договор», бывший кандидат на пост мэра Капана Нарек Бабаян.
Напомним, Нарек Бабаян был выдвинут на выборах мэра Капана от блока «Мой шаг», однако не набрав достаточное количество голосов, потерпел поражение. В беседе с корреспондентом издания Бабаян отметил, что пока такое предложение не получил и посему не может говорить об этом.
«По нашим сведениям, в контексте изменений, нынешний губернатор Сюника Унан Погосян будет назначен вместо начальника полиции Армении Валения Осипяна.
В беседе с нашим корреспондентом Унан Погосян эту информацию не опроверг и не подтвердил. "Я вас очень уважаю, принимаю, но не хочу отвечать на какой-либо подобный вопрос. Я работаю на должности губернатора в Сюникской области, прошу мне такие вопросы не задавать", - сказал Погосян.
На уточняющий вопрос, получил ли он такое предложение, Погосян на минуту замолчал, затем опять заявил, что не хочет говорить на эту тему», - пишет газета.