Քաղաքական 16:52 06/04/2021 Արցախ
Պարտավոր ենք անել հնարավորն ու անհնարինը՝ երկիրն այս պատահականություններից մաքրելու համար. Հասրաթյան
ԱՀ ՊԲ նախկին խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
«Ասել ու շարունակում եմ պնդել. եթե ուզում ենք Հայրենիք ունենալ, ապա պարտավոր ենք անել հնարավորն ու անհնարինը՝ Երկիրն այս պատահականություններից մաքրելու համար... Իսկ, եթե ոչ, ապա ստիպված ենք լինելու ունենալ նոր ու ավելի մեծ աղետներ...
Որքան էլ ուզում եք բողոքեք հայի ճակատագրից կամ անիծեք այն, միևնույն է՝ մնալու ենք չլսված, քանի դեռ մենք ազգովին հանդուժում ենք նրանց, որոնց համար հայի ճակատագիրը ոչ միայն հետաքրքիր չէ, այլև ամեն ինչ անում են այն վերջնականապես խորտակելու համար...
Դա այդպես է լինելու այնքան ժամանակ, քանի դեռ հայը հնարավորություն է տալիս մի քանի հարյուր պատահականությունների ամենօրյա ռեժիմով խոսել ու անել այն, ինչ ծրագրված լինելով դրսում, կյանքի է կոչվում ներսում...
Ու այդպես դրսից ու ներսից Երկիր սողոսկած այլանդակություններին մեր բոլորիս աչքի առաջ, ու նաև շատ-շատերի չգիտակցված օժանդակությամբ, մենք կորցնելու ենք այն, ինչ երազել ենք ունենալ դարերով...»։

Политика 17:40 06/04/2021 Армения
Бывший пресс-секретарь Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) полковник ВС Сенор Асратян пишет:
«Я говорил и продолжаю настаивать: если мы хотим иметь Родину, мы должны сделать все возможное и невозможное, чтобы очистить Землю от этих случайностей ... А если нет, нам придется столкнуться с новыми и более серьезными бедствиями ...
Как бы вы ни жаловались на судьбу армян или проклинали ее, все равно, мы останемся неуслышанными, пока мы на национальном уровне терпим тех, кому судьба армян не только не интересна, но они делают все, чтобы окончательно погубить ее ...
Так будет до тех пор, пока армянин дает возможность нескольким сотням случайностей говорить и делать в повседневном режиме то, что, будучи запланированное снаружи, претворяется в жизнь внутри ...
И сотни другим проникшим в Страну извне и совершающимся на наших глазах безобразиям, а также при бессознательной поддержке многих, мы потеряем то, о чем мечтали веками ... »