Օրվա մամուլ 09:33 08/09/2021 Հայաստան
«Թեժ աշնանն ու ՏԻՄ ընտրություններին պատրաստվում է նաև խորհրդարանական ամենամեծ ընդդիմությունը. «Հայաստան» դաշինքում քննարկումների արդյունքում որոշել են, որ ՏԻՄ ընտրությունների համակարգման հարցը պետք է վստահել ՀՅԴ-ական ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանին։
Դաշինքը նրան պատվիրակել է մարզային շրջայցեր կատարել, հանդիպել կուսակցական ակտիվի և համակիրների հետ, շոշափել տրամադրությունները։ Պարզ ասած՝ «ռազվեդկա» անել, որից հետո կքննարկեն ու որոշում կկայացնեն՝ որտեղ առաջադրվել և ում առաջադրել։
Դաշինքից տեղեկացանք, որ ՏԻՄ-երին մասնակցելու են ոչ թե ՀՅԴ-ի, այլ դաշինքի ցուցակներով։ Երկու օր առաջ Սաղաթելյանը եղել է Շիրակի մարզում, առաջիկա օրերին այլ մարզեր էլ կայցելի։ Ինչ վերաբերում է Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուին, դեռևս որոշված չէ, չի բացառվում, որ դաշինքի Գյումրու շտաբի պատասխանատուներից մեկին առաջադրեն»։

Пресса дня 12:34 08/09/2021 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что парламентская оппозиция готовится к осенним выборам в органы местного самоуправления. По итогам обсуждений в блоке «Армения» принято решение доверить координационную работу представителю АРФ «Дашнакцутюн», вице-спикеру парламента Армении Ишхану Сагателяну.
«Блок поручил ему начать областные визиты, встретиться с партийным активом и сторонниками блока, прощупать их настроения. Проще говоря, "провести разведку", после чего будет обсуждено и принято решение, кого и где выдвигать в кандидаты.
В блоке сообщили, что в выборах органов местного самоуправления будут участвовать не по списку АРФД, а по списку блока. Два дня назад Сагателян побывал в Ширакской области, в предстоящие дни посетит также другие регионы. Что касается кандидата в мэры Гюмри, то этот вопрос пока не решен. Не исключается, что на этот пост будет выдвинут один из ответственных лиц штаба блока "Армения" в Гюмри», - пишет газета.