Քաղաքական 13:03 05/05/2022 Հայաստան
«Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է ցույց տալ, որ իրականության մեջ ինքը որևէ առնչություն չունի այն ամենի ինչի հետ, ինչ կատարվում է  Հայաստանում»,- երթի ժամանակ լրագրողներին ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, Փաշինյանի միակ խնդիրն այսօր դարձել է իր բոլոր տապալումները, հայ  ժողովրդին, հայրենիքին հասցրած ողբերգությունը ցրել տարբեր ուղղություններով, ցույց տալ, որ իրենք որևէ կապ չունեն։
«Այն անպատասխանատվության իրավիճակն է, որը ստեղծվել է Հայաստանում։ Բանականաբար, իր հետևից բերել է նոր կորուստներ։ Նրանք փորձում են հայելային հետքաշման միջոցով նոր խնդիրներ ստեղծել Հայաստանի տարբեր հատվածներում, ինչը պետք է կանխել»,- ասաց ընդդիմադիր գործիչը։
Տ.Աբրահամյանն ընդգծեց՝ այսօր Փաշինյանի հեռացումն ունի մեկ նպատակ՝ կանխել թափ հավաքող և գլորվող սպառնալիքների շարքը, հնարավորություն ստեղծել Հայաստանի ու Արցախի համար ուժեղանալ, զարգանալ և այս տարածաշրջանում ապահովել հայի ֆիզիկական գոյությունը։
«Այսօր պայքարն այս տարածաշրջանում հայի ֆիզիկական գոյության համար է»,- նշեց նա։
Տիգրան Աբրահամյանի խոսքով, հանրության գերակշիռ մասը գիտակցում է, հասկանում է, թե այս պայքարն ինչին է ուղղված և  սադրիչների գործողությունները, որոնք  կառավարվում է  քաղաքական իշխանության կողմից, նպատակ ունի  վարկաբեկելու այն, ինչ տեղի է ունենում։

Политика 13:37 05/05/2022 Армения
«Никол Пашинян пытается показать, будто в действительности  он не имеет никакого отношения ко всему тому, что происходит в Армении», – заявил журналистам во время шествия депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, единственной задачей Пашиняна сегодня стало развеять все свои провалы, причиненную армянскому народу, Родине трагедию в разных направлениях, показать, что они тут ни при чем.
«В Армении создана ситуация безответственности. Естественно, она повлечет за собой новые потери. Они пытаются создать новые проблемы в разных уголках Армении посредством зеркального отвода войск, что необходимо предотвратить», – сказал оппозиционный деятель.
Т.Абрамян подчеркнул, что сегодня отстранение Пашиняна преследует одну цель – предотвратить череду накапливающихся угроз, создать возможность для Армении и Арцаха усиливаться, развиваться, обеспечить физическое существование армян в этом регионе.
«Сегодня борьба – за физическое существование армян в этом регионе», – указал он.
По словам Тиграна Абрамяна, подавляющая часть общества осознает, понимает, на что направлена эта борьба, действия провокаторов, контролируемых политической властью, направлены на дискредитацию происходящего.