Քաղաքական 13:03 05/05/2022 Հայաստան
«Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է ցույց տալ, որ իրականության մեջ ինքը որևէ առնչություն չունի այն ամենի ինչի հետ, ինչ կատարվում է  Հայաստանում»,- երթի ժամանակ լրագրողներին ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, Փաշինյանի միակ խնդիրն այսօր դարձել է իր բոլոր տապալումները, հայ  ժողովրդին, հայրենիքին հասցրած ողբերգությունը ցրել տարբեր ուղղություններով, ցույց տալ, որ իրենք որևէ կապ չունեն։
«Այն անպատասխանատվության իրավիճակն է, որը ստեղծվել է Հայաստանում։ Բանականաբար, իր հետևից բերել է նոր կորուստներ։ Նրանք փորձում են հայելային հետքաշման միջոցով նոր խնդիրներ ստեղծել Հայաստանի տարբեր հատվածներում, ինչը պետք է կանխել»,- ասաց ընդդիմադիր գործիչը։
Տ.Աբրահամյանն ընդգծեց՝ այսօր Փաշինյանի հեռացումն ունի մեկ նպատակ՝ կանխել թափ հավաքող և գլորվող սպառնալիքների շարքը, հնարավորություն ստեղծել Հայաստանի ու Արցախի համար ուժեղանալ, զարգանալ և այս տարածաշրջանում ապահովել հայի ֆիզիկական գոյությունը։
«Այսօր պայքարն այս տարածաշրջանում հայի ֆիզիկական գոյության համար է»,- նշեց նա։
Տիգրան Աբրահամյանի խոսքով, հանրության գերակշիռ մասը գիտակցում է, հասկանում է, թե այս պայքարն ինչին է ուղղված և  սադրիչների գործողությունները, որոնք  կառավարվում է  քաղաքական իշխանության կողմից, նպատակ ունի  վարկաբեկելու այն, ինչ տեղի է ունենում։

Politics 16:44 05/05/2022 Armenia
Nikol Pashinyan is pretending that he has nothing to do with what that is happening in Armenia, MP Tigran Abrahamyan of the opposition With Honor faction told reporters during a march on Thursday.
His comments came as mass anti-government protests in Armenia entered the fifth day on Thursday.
He lawmaker accused Pashinyan of repeatedly trying to shift the responsibility for his administration’s failures onto others.
He also denounced the authorities’ proposal on a mirror withdrawal of troops from the Armenian-Azerbaijani border, saying it would create new problems in different parts of Armenia.
Abrahamyan states that Pashinyan's ouster is solely aimed at stopping the cycle of mounting threats and creating opportunities for Armenia and Artsakh to strengthen and develop as well as ensuring the physical existence of Armenians in the region.
"The ongoing struggle is for the physical existence of Armenians in the region," he noted.
“The overwhelming majority of people realize what this struggle is about and the actions of provocateurs controlled by the incumbent authorities are aimed at discrediting the movement,” Abrahamyan said.