Հասարակություն 13:39 31/10/2022 Հայաստան
Սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետևանքով զոհված շատ զինծառայողների մարմիններ դեռ ծնողներին չեն հանձնվել, դեռ թշնամու կողմից վերահսկվող տարածքներում են, իսկ Երևանի կենտրոնում՝ Հանրապետության հրապարակում տոնածառն են տեղադրում։
«Հաշվի առնելով այս տարի Երևանի քաղաքապետարանի կողմից մեծամասշտաբ ամանորյա լուսավորության նախագծի իրականացումը և այն, որ Երևանում անցկացվելու է 2022 թվականի Մանկական Եվրատեսիլը ու մեր քաղաքը բազմաթիվ հյուրեր է ընդունելու՝ Ամանորին ընդառաջ կենտրոնական տոնածառի մոնտաժման աշխատանքները կսկսվեն սովորականից ավելի վաղ»,-անցած շաբաթ հայտնել էին քաղաքապետարանից։
Ստացվում է՝ միմյանցից 1-2 կմ  հեռու գտնվող Եռաբլուրում նոր փոսեր են փորվում, իսկ Հանրապետության հրապարակում՝ տոնածառ տեղադրում։

Общество 14:03 31/10/2022 Армения
Тела многих военнослужащих, погибших вследствие военной агрессии Азербайджана 13 сентября, все еще не переданы родителям, они все еще на контролируемых врагом территориях, а в центре Еревана – на площади Республики – устанавливают главную елку страны.
«С учетом реализации мэрией Еревана широкомасштабной программы по новогоднему освещению столицы и того, что в Ереване пройдет „Детское Евровидение” 2022 года и наш город примет многочисленных гостей, в преддверии Нового года и Рождества работы по установке главной елки страны начнутся раньше обычного срока», – сообщили на прошлой неделе из мэрии Еревана.
Получается, в расположенном в 1-2 км от центра Еревана воинском пантеоне «Ераблур» появляются все новые ямы, а на площади Республики – устанавливают елку.