Քաղաքական 16:42 31/03/2023 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ մարտի 31-ին հրավիրվել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի արտահերթ ընդլայնված նիստ։
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի փոխանցմամբ, քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ԱՀ շրջափակման խստացման և չդադարող սադրանքների  պայմաններում ԱՀ պաշտպանությանը, բնակչության անվտանգության և  կենսագործունեության ապահովմանն առնչվող հարցեր։ Զեկույցներով հանդես են եկել պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը և պաշտպանության նախարար, գեներալ–լեյտենանտ Կամո Վարդանյանը։
Նախագահ Հարությունյանը կարևորել է   ուժային և  քաղաքացիական  կառույցների,  պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների սերտ և համակարգված համագործակցությունը  հրատապ և երկարաժամկետ խնդիրների լուծման հարցում։

Политика 16:58 31/03/2023 НКР
31 марта под председательством президента Республики Арцах (НКР) Араика Арутюняна прошло внеочередное расширенное заседание Совета безопасности. Подробности представляет пресс-служба президента Арцаха.
Были обсуждены вопросы, касающиеся обороны республики, обеспечения безопасности и жизнедеятельности населения в условиях ужесточения блокады и непрекращающихся провокаций со стороны Азербайджана. С докладами выступили государственный министр Гурген Нерсисян и министр обороны генерал-лейтенант Камо Варданян.
Президент Арутюнян подчеркнул важность тесного и скоординированного сотрудничества силовых и гражданских структур, органов государственного управления и местного самоуправления в деле решения насущных и долгосрочных задач.