Հասարակություն 19:07 18/12/2014
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մամուլի ասուլիսի ժամանակ կվասի մասին հարց ուղղած լրագրողն հարբած չի եղել, գրում է «Գազետան»:
Ըստ աղբյուրի «Ռեպորտյոր» տեղեկատվական-վերլուծական թերթի գլխավոր տնօրեն Իրինա Ալեքսանդրովան հայտնել է, որ լրագրողի խոսքը ոչ սահուն է եղել այն պատճառով, որ նա կաթված է ստացել:
«Եթե նա հարց է ուղղել, ուրեմն այն համաձայնեցված է եղել խմբագրության հետ: Նա իրականում հարբած չէր, նա երկու անգամ կաթված էր ունեցել` գանգուղեղի տրավմա: Նա 90-ականներին քաղտեխնոլոգ է եղել: Նրա խոսքը սահուն չէ»,-ասել է Ալեքսանդրովնան:
Նշենք, որ Պուտինը լրագրողի՝ հարց ուղղելու ժամանակ ասել է.«Տեսնում եմ՝ Դուք արդեն մի բաժակ կվաս  եք գցել»:

В мире 20:25 18/12/2014
Журналист из Кирова, который задал вопрос на пресс-конференции президента России Владимира Путина про квас, не был пьян. Об этом сообщает «Газета.Ru».
Как рассказала РСН директор областной информационно-аналитической газеты «Репортеръ» Ирина Александрова, у журналиста заторможенная речь, потому что он пережил инсульт.
«Если он задал этот вопрос, то он согласован с редакцией. Он на самом деле не пьяный, он пережил два инсульта и одну черепно-мозговую травму. Он был политтехнологом в 90-х. У него немного заторможенная речь», – сказала она.
Отметим, скандал в российских СМИ разгорелся после того, как Путин во время вопроса этого журналиста заметил: «Вижу, вы кваску уже махнули».