Քաղաքական 13:20 09/06/2017 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Ղազախստանի Հանրապետություն՝ մասնակցելու մայրաքաղաք Աստանայում կայանալիք «Աստանա Էքսպո 2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որին իրենց մասնակցությունն են հաստատել 115 պետություն և 18 միջազգային կազմակերպություն:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ Էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներին և «կանաչ» տեխնոլոգիաներին նվիրված ցուցահանդեսում, որը կրում է «Ապագայի էներգիա» խորագիրը, մասնակից երկրները կներկայացնեն էներգախնայողության համաշխարհային լավագույն տեխնոլոգիաները, էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրների օգտագործման բնագավառում առկա նորագույն մշակումները:

Политика 13:20 09/06/2017 Армения
Президент Армении Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом отправился в Республику Казахстан для участия в официальной церемонии открытия международной специализированной выставки «Астана Экспо 2017», об участии в которой заявили 115 государств и 18 международных организаций.
Как передает пресс-служба главы армянского государства, на выставке, посвященной альтернативным источникам энергии и «зеленым» технологиям, которая проходит под девизом «Энергия будущего», страны-участницы представят наилучшие мировые технологии энергосбережения, новейшие разработки в сфере использования альтернативных источников энергии.