Քաղաքական 13:20 09/06/2017 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Ղազախստանի Հանրապետություն՝ մասնակցելու մայրաքաղաք Աստանայում կայանալիք «Աստանա Էքսպո 2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որին իրենց մասնակցությունն են հաստատել 115 պետություն և 18 միջազգային կազմակերպություն:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ Էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներին և «կանաչ» տեխնոլոգիաներին նվիրված ցուցահանդեսում, որը կրում է «Ապագայի էներգիա» խորագիրը, մասնակից երկրները կներկայացնեն էներգախնայողության համաշխարհային լավագույն տեխնոլոգիաները, էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրների օգտագործման բնագավառում առկա նորագույն մշակումները:

Politics 14:09 09/06/2017 Armenia
Armenia’s President Serzh Sargsyan left for the Republic of Kazakhstan on a working visit to take part in the opening ceremony of Astana Expo-2017 international exhibition in Astana, which will be attended by 115 countries and 18 international organizations. press department at the President’s office reported.
Dedicated to alternative energy sources and green technologies and referred to as “Future Energy,” the exhibition will present the best energy saving technologies and the latest developments in the field of alternative energy.
On the margins of the Astana Expo-2017, the President of Armenia will call at the Armenian pavilion, the source added.