Սպորտ 12:00 22/03/2018 Հայաստան
«Միշտ էլ հաճելի է լինել առաջինը, չեմ ժխտի, կասեմ, որ այսօր էլ շատ մեծ հաճույքով ստացա այդ պարգևը, կփորձեմ հաջորդ տարիների ընթացքում նույնպես լինել առաջինը՝ հարգելով իմ թիմակիցներին»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը Հայաստանի 2017 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստի մրցանակը ստանալուց հետո։
Հարցին, թե ինչպիսին է շատ երեխաների համար հերոս լինելու զգացողությունը՝ Մխիթարյանը պատասխանեց. «Ես էլ եմ եղել մանուկ, գիտեմ, թե ինչ զգացողություններ են դրանք: Ես էլ եմ ունեցել գլխավոր հերոսներ, ուզեցել եմ նմանվել ինչ-որ ֆուտբոլիստի կամ հերոսի: Դա շատ մեծ պատիվ է, քանի որ նշանակում է, որ հասել ես ինչ-որ բանի, արել ես կարևոր բան երկրի, քեզ հետևողների համար: Շատ ուրախալի է լինել մանուկների հերոսը»։
Նշենք, որ Հենրիխ Մխիթարյանը ստացավ Հայաստանի 2017 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստի մրցանակը: Հավաքելով 190 միավոր` Մխիթարյանն այս մրցանակին արժանացավ 8-րդ անգամ իր կարիերայի ընթացքում և 7-րդ անգամ անընդմեջ: Նրան հաջորդում են Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներ Տիգրան Բարսեղյանը՝ 35 միավոր, և Վարազդատ Հարոյանը՝ 25 միավոր:

Sport 13:41 22/03/2018 Armenia
"I will not deny that it is always pleasant to be named the first, and its was a great pleasure to receive the award, looking forward to winning the new ones in the comping years with due respect to my teammates," Armenian national team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan told reporters Thursday during the award giving ceremony of Armenia's Footballer of the Year held in Yerevan.
Asked about his feeling of being a hero for thousands of children, Mkhitaryan noted:"I have been a kid as well and know well what feelings those are. I also had heroes and sought to look like them. It is great honor showing you have achieved something significant for yourself and those your fans."
To note, Henrikh Mkhitaryan was named Armenia's Footballer of the Year for the eighth time and the seventh time in a row in December 2017.
The 27-year-old midfielder had collected 190 points to win the vote for the 2017 Footballer of the Year summed up by the Football Federation of Armenia (FFA).