Քաղաքական 18:19 10/10/2018 Հայաստան
Այսօր կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հերթական աշխատանքային հանդիպումը: ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ ի թիվս օրակարգային մի շարք հարցերի` խորհրդարանի ղեկավարն ու վարչապետն անդրադարձել են նաև արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը:
Կողմերը մասնավորապես վերահաստատել են նախկինում հնչեցրած իրենց այն դիրքորոշումը, որ բոլոր գործընթացները պետք է ընթանան բանակցությունների եւ փոխհամաձայնության ճանապարհով:
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև հոկտեմբերի 29-30-ը Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին:
Ազգային ժողովի նախագահը վարչապետին տեղեկացրել է, որ այդ նպատակով հոկտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունենալու ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատել է, որ ակտիվորեն մասնակցելու է ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի երեւանյան լիագումար նիստերին:

Политика 18:40 10/10/2018 Армения
Сегодня, 10 октября, состоялась очередная рабочая встреча между спикером Национального Собрания Армении Ара Баблояном и премьер-министром РА Николом Пашиняном. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Согласно информации, в числе вопросов повестки собеседники обсудили также проведение внеочередных парламентских выборов.
Стороны, в частности, подтвердили озвученную ранее их позицию касательно того, что все процессы должны проходить путем переговоров и взаимного согласия.
В ходе встречи стороны обратились также к вопросам организации заседания Совета ПА ОДКБ и пленарного заседания ассамблеи, которые пройдут в Ереване 29-30 октября.
А. Баблоян сообщил премьер-министру, что с этой целью 12 октября он проведет встречу с председателем Госдумы ФС РФ Вячеславом Володиным.