Քաղաքական 19:08 12/10/2018 Հայաստան
ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 12-ին մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին:
ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ նիստի ընթացքում քննարկվել են օրակարգի հարցերը և ստորագրվել 20-ից ավելի որոշումներ` պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև տարաբնույթ համագործակցության ուղղությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն առանձին հանդիպման ընթացքում հաստատել են նաև ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարությունների միջև 2019թ. երկկողմ համագործակցության պլանը:
ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստի ծրագրի շրջանակներում Դավիթ Տոնոյանն առանձին արարողակարգային հանդիպում է ունեցել նաև Ուզբեկստանի պաշտպանության նախարար Աբդուսալոմ Ազիզովի հետ:

Armenian, Russian defense ministers sign bilateral plan of military cooperation for 2019
The Armenian delegation headed by Defense Minister Davit Tonoyan partook at the 75th sitting of the Council of Defense Ministers of the CIS member states that took place on October 12 in Tashkent.
As the defense ministry reports, the sitting discussed agenda issues and signed more than 20 decision pertaining to a range of issues of multilateral cooperation in defense and security sectors.
In the scope of the visit, Minister Davit Tonoyan held meeting with Russian Defense Minister General of the Army Sergei Shoigu. The two ministers adopted and signed the bilateral defense cooperation plan for 2019 between Armenian and Russian ministries of defense.
Minister Tonoyan also held a meeting with Uzbek Defense Minister Abdusalom Azizov on the sidelines of the session.