Հասարակություն 12:49 20/02/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի ընտանիքին:
ԱՀ տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացրած հեռագրում ասված է.
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք հայ ազգային բարերար, հասարակական գործիչ Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի մահվան մասին։
Իր ողջ կյանքի ընթացքում նա մշտապես եղել է հարազատ ժողովրդի կողքին, ապրել նրա հոգսերով, սատարել հայրենիքին, ակտիվ մասնակցություն ունեցել սփյուռքում հայ ազգային կառույցների կայացման և ամրապնդման գործում՝ արժանապատվորեն շարունակելով իր գերդաստանի հայրենանվեր առաքելությունը:
Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի անմիջական մասնակցությամբ Արցախում իրականացվել են ռազմավարական նշանակություն ունեցող բազմաթիվ ծրագրեր տարբեր բնագավառներում: Արցախցիներն անսահման և անկեղծ հարգանք են տածում մեծ բարերարի նկատմամբ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում նրանց տոկունություն և ոգու կորով։
Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի անունը միշտ վառ կմնա նրան ճանաչողների սրտերում և մեր ժողովրդի հիշողության մեջ»:

Society 13:43 20/02/2019 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a condolence message to the family of Louise Manoogian Simone on the prominent American Armenian philanthropist's demise.
The message, released by the president’s office, runs as follows:
“We have learnt with deep sorrow in Artsakh about the death of Armenian national philanthropist, public figure Louise Manoogian Simone.
All her life she stood by her own people, outlived their concerns, supported the Motherland, actively participated in the process of establishing and strengthening Armenian national structures in the Diaspora, continuing with dignity the patriotic mission of her family.
With the immediate contribution of Lousie Manoogian Simone multiple projects of strategic importance have been implemented in Artsakh in different spheres. The great philanthropist enjoyed infinite and genuine respect in Artsakh.
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I express my deepest condolences and support to the relatives and friends of the deceased wishing them endurance and strength of spirit.
The name of Louise Manoogian Simone will always remain bright in the hearts of those who knew her and in the memory of our people.”