Քաղաքական 20:47 12/12/2020 Արցախ
Ըստ Հադրութի ռազմաճակատից @wargonzo նախագծի Տելեգրամ-ալիքի հաղորդման, Ադրբեջանի ԶՈւ զրահատեխնիկան մոտեցել է երեք գյուղերի՝ հին Թաղեր, Խծաբենդ և Կիրսավան, որոնք այժմ գտնվում են Արցախի Պաշտպանության բանակի վերահսկողության տակ:
«Սկզբից ադրբեջանական զինուժը հետևակով և գրոհային ջոկատներով  էր փորձել գյուղերը վերցնել, բայց Արցախի Պաշտպանության բանակի զինվորներին հաջողվել է կանգնեցնել դրանք և պաշտպանել գյուղերը:
Սակայն կեսօրին և ուշ երեկոյան թշնամին սկսեց նախապատրաստվել նոր գրոհի, տանկեր ու հրետանի է բերվել բախման գոտի:
Ըստ ամենայնի, գիշերը թեժ է լինելու: Բոլոր գյուղերը դեռ գտնվում են Արցախի Պաշտպանության բանակի վերահսկողության տակ: Բայց ուժերը հավասար չեն: Հուսը խաղաղապահների վրա է»,-փոխանցում է @wargonzo նախագծի Տելեգրամ-ալիքը:

Политика 21:10 12/12/2020 НКР
По информации проекта wargonzo с Гадрутского фронта, к трем селам, которые сейчас находятся под контролем Армии обороны Арцаха (НКР), – Хин Тахер, Хцавенд и Кирсаван, подошла бронетехника ВС Азербайджана.
«Изначально азербайджанские военные попытались взять села пехотой и штурмовыми отрядами, но бойцам Армии обороны Арцаха удалось их остановить и защитить села.
Однако ближе к вечеру противник начал готовить новый штурм, в зону боестолкновения подтянули танки и артиллерию.
Судя по всему, ночь будет жаркой. Все села по-прежнему под контролем Армии обороны Арцаха. Но соотношения сил не равны. Надежда на миротворцев», – указывается в телеграмм-канале проекта.