Հասարակություն 15:07 02/04/2021 Հայաստան
ՀՀ զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող հակահամաճարակային միջոցառումների ընթացքում ցուցաբերած մասնագիտական բարձր ունակությունների, բարեխիղճ ծառայության և ռազմաբժշկական համագործակցության ոլորտում ունեցած ներդրման համար ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի 48-րդ գիտահետազոտական կենտրոնի մի շարք մասնագետներ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի մասնագետները ՀՀ ՊՆ հիգիենիկ հակահամաճարակային ծառայությունում մասնագիտական աջակցություն են ցուցաբերել 2020թ. ապրիլի 7-ից:
Գերատեսչական մեդալները ռուսաստանցի զինվորականներին են հանձնվել առաքելության ավարտի կապակցությամբ ապրիլի 2-ին կայացած հրաժեշտի պաշտոնական արարողության ընթացքում: Ընթերցվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի շնորհակալական ուղերձը գիտահետազոտական կենտրոնի պետին և ամբողջ անձնակազմին:
Շուրջ մեկ տարի ՀՀ զինված ուժերին աջակցություն ցուցաբերած մասնագետները ՀՀ ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետ-վարչության պետի հրամանով խրախուսվել են նաև պատվոգրերով ու հուշամեդալներով։
ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական և ՌՔԿՊ ոլորտների պատասխանատուները շնորհակալություն են հայտնել գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար, մաղթել ամուր առողջություն և նորանոր հաջողություններ իրենց ստանձնած պատասխանատու գործունեության ընթացքում։

Society 20:29 02/04/2021 Armenia
Russian specialists awarded for effective cooperation preventing the spread of coronavirus in the Armed Forces
By the order of Armenian Minister of Defense, number of specialists from the 48th Research Center of the RCBD Troops of the Russian Ministry of Defense were awarded with departmental medals for their high professional skills, conscientious service and contribution to the field of military medical cooperation during anti-epidemic measures aimed at preventing the spread of coronavirus infection in the Armed Forces.
As the Ministry of Defense reported, specialists of the RCBD Troops have been providing professional assistance in the Hygienic Anti-Epidemic Service of the Ministry of Defense since April 7, 202, the source said.
Departmental medals were handed over to the Russian military at the official farewell ceremony on April 2, on the occasion of the completion of their mission. The letter of gratitude from the Minister of Defense of Armenia was read to the head of the research center and the entire team.