Քաղաքական 17:28 16/10/2018 Աշխարհում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն արդեն ավելի քան 100 միլիոն դոլար է հավաքել 2020 թվականի նախընտրական քարոզարշավի համար։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գրել է CNN-ը՝ հղում անելով Դաշնային ընտրական հանձնաժողովի տվյալներին։
Այսպես, այս տարվա հուլիս-օգոստոսին երկրի ղեկավարը հավաքել է 18 միլիոն դոլար նախընտրական արշավի անցկացման կոմիտեի և Հանրապետական կուսակցության Ազգային կոմիտեի հետ համատեղ աշխատանքի միջոցով։
Հավաքված գումարը հասել է 106 միլիոն դոլարի։ Նշվում է, որ դոնորների 98 տոկոսը նվիրաբերել են ոչ ավելի, քան 200 դոլար։
Հեռուստաալիքը նշում է, որ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման սկսել էր միջոցներ հավաքել նախընտրական քարոզարշավի համար միայն նախագահության երրորդ տարվա ավարտից հետո։ Թրամփը ներկա պահին ղեկավարում է Սպիտակ տունը 1 տարի 9 ամիս։

Политика 17:55 16/10/2018 В мире
Президент США Дональд Трамп собрал уже более $100 млн для избирательной компании в 2020 году. Об этом сообщает CNN со ссылкой на данные Федеральной избирательной комиссии.
Как передает «Газета.Ру», так, за июля-августа этого года глава государства собрал $18 млн через комитет по проведению избирательной кампании и совместную работу с Национальным комитетом Республиканской партии.
Общая сумма средств, собранных на проведение избирательной кампании, достигла отметки в $106 млн. Отмечается, что 98% доноров жертвовали не более $200.
Телеканал отмечает, что предыдущий президент Барак Обама начал собирать средства для переизбрания только по окончании третьего года своего пребывания на посту главы государства. Трамп к настоящему моменту возглавляет Белый дом 1 год и почти 9 месяцев.