Տնտեսություն 12:20 25/05/2015
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է Երևանում «Good Time» մանկական ժամանցային համալիրի կառուցումը, որը գտնվում է Հալաբյան 34/3 հասցեում:
Կենտրոնում զվարճանքները հասանելի են և երեխաներին, և մեծերին` ժամանցային, սպորտային և էքստրեմալ ատրակցիոններից մինչև հետաքրքիր շոու-ծրագրեր, ներկայացումներ: Այստեղ կարելի է նաև անցկացնել ծննդյան օրեր: Կենտրոնի փոքրիկ այցելուները կարող են խաղալ ֆիզիկական ակտիվություն պահանջող խաղեր, որոնք ենթադրում են հանգիստ համակարգչային խաղերից:
Ժամանցային կենտրոնը նախագծված ու կահավորված է այնպես, որ ապահովում է հարմարավետ և անվտանգ ժամանց նաև սահմանափակ կարողություններ ունեցող երեխաներին:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ կենտրոնը կառուցված ու զինված է եվրոպական ստանդարտներին համապատասխան, և այդ նպատակով ընկերությունը հրավիրել է զվարճանքի համալիրների կառուցման, միավորման, վճարումների ու վերահսկման համակարգերի ավտոմատացման ոլորտի մասնագետների ԱՄՆ-ից և Եվրոպայից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսև. «Երեխաների համար ժամանցային համալիրի նախագծի ֆինանսավորումը մեր ավանդն է երեխաների ու ծնողների ակտիվ կյանքի բազմազանության և նրանց ժամանցի գործում: Սա Հայաստանում առաջին ադապտացված ժամանցային կենտրոնն է սահմանափակ կարողություններով երեխաների համար: Նմանատիպ նախագծերը շատ կարևոր են մեզ համար, քանի որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քաղաքականության մի մասն է»:
«Henry Trade» ՍՊԸ  հիմնադիր Գոռ Համբարձումյան. «Մենք մեծ ջանք ու եռանդ ենք ներդրել կենտրոնի կոնցեպցիայի ստեղծման, դիզայնի մշակման, ժամանցի ոլորտում լավագույն արտադրողներից սարքավորումներ ձեռք բերելու հարցում: Առաջարկվող ծառայությունների շարքը, անվտանգությունը պրոֆեսիոնալ անիմատորները ու ատրակցիոնների գրավչությունը, ինչպես նաև խելամիտ գները սահմանում են մրցակցային առավելությունները: Հուսով եմ` այցելուները կգնահատեն մեր աշխատանքը և հաճույք կստանան անցկացրած ժամանակից»:

Общество 12:34 25/05/2015
Банк ВТБ (Армения) профинансировал проект строительства детского развлекательного комплекса «Good Time» в Ереване по адресу ул. Алабяна 34/3.
Согласно релизу, развлечения в центре доступны и детям, и взрослым - от развлекательных, спортивных и экстремальных аттракционов до интересных шоу-программ, представлений и возможности весело провести дни рождения. Маленькие посетители центра могут поиграть в игры, требующие физической активности и рассчитанные на своего рода отдых от компьютерных игр.
«Развлекательный центр конструирован и оборудован так, что обеспечивает комфортное и безопасное времяпровождение и для детей с ограниченными возможностями.
Центр спроектирован и оснащен по европейским стандартам, и с этой целью компания пригласила специалистов в области разработок развлекательных комплексов, унификации и автоматизации систем оплат и контроля из США и Европы», – говорится в сообщении.
«Финансирование проекта развлекательного комплекса для детей – это вклад в разнообразие активной жизни детей и родителей, их совместного времяпровождения. Это первый в Армении адаптированный развлекательный центр для детей с ограниченными возможностями. Такого рода проекты очень важны для нас, поскольку социальная корпоративная ответственность – неотъемлемая часть политики Банка ВТБ (Армения)», – отметил генеральный директор-председатель директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.
Учредитель ООО «Henry Trade» Гор Амбарцумян в свою очередь указал: «Мы вложили много сил и усилий в создание концепции, проработку дизайна, подбор оборудования у лучших производителей индустрии развлечений. Набор предлагаемых услуг нашего центра, безопасность, команда профессиональных аниматоров и привлекательность аттракционов, а также разумная стоимость определяют конкурентные преимущества. Надеюсь, посетители оценят нашу работу и получат удовольствие от проведенного времени».