Էրդողանը՝ գենդերային հավասարության մասին
Կանանց և արդարության 3-րդ միջազգային համաժողովում ելույթ ունեցած Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պնդել է, որ կանաց ու տղամարդկանց միջև չի կարող լինել ամբողջական հավասարություն:
Էրդողանը մասնավորապես ասել է. «Արդարությունը ամենքին իր իրավունքներն է տալիս: Դա չի նշանակում, որ ամեն ինչ բոլորին հավասար է բաժանվում կամ բոլորին նույն կերպ պետք է վերաբերվել:
Մեծին և փոքրին չեք կարող դնել նույն նժարի վրա: Որոշ մարդիկ անընդհատ հավասարություն են գոչում: Դե եթե հավասար են, թող կինն ու տղամարդը 100 մետր տարածությունը վազեն նույն ժամանակամիջոցում: Դա արդար չի լինի: Կինը պետք է կնոջ հետ վազի, տղամարդը՝ տղամարդու»:

Politics 10:48 24/11/2018 Region
Turkish President Recep Tayyip Erdogan, claimed at the 3rd International Conference on Women and Justice that there cannot be total equality between men and women.
"Justice gives everyone rights. This does not mean that everything is equally distributed for everyone or that everyone should be treated the same way.
You cannot put the big and the small on the same scale. Some people are constantly calling for equality. Well, if they are equal, let a woman and a man run 100 meters in the same time. It will not be fair. A woman should run with a woman, a man - with a man," Erdogan said.