Քաղաքական 11:58 18/05/2017 Հայաստան
Վեցերորդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանում ՀՀ նախագահի ելույթից հետո պատգամավորները, համաձայն ԱԺ կանոնակարգ օրենքի, երդվեցին:
Նիստը վարող ամենատարեց պատգամավորը` Կնյազ Հասանովը կարդաց երդման տեքստը. «Հանուն համազգային նպատակների իրականացման և հայրենիքի հզորացման ու բարգավաճման՝ երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջև ունեցած պարտավորություններս, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը և օրենքները, նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և շահերի պահպանմանը, անել ամեն ինչ քաղաքացիական համերաշխության, ազգային ու համամարդկային արժեքների պահպանման համար»:
Պատգամավորների երդումից հետո նիստը նախագահողն Ազգային ժողով ընտրվելու մասին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արձանագրության հիման վրա պաշտոնապես հայտարարեց Ազգային ժողովի պատգամավորների ընդհանուր թիվը` 105, քաղաքական կոալիցիա կազմած կուսակցությունների (կուսակցությունների դաշինքների) անվանումները և ներկայացրեց պատգամավորներին` կարդալով յուրաքանչյուրի անունը, ազգանունը, կուսակցության (կուսակցությունների դաշինքի) անվանումը,  որից հետո պատգամավորները գրանցվեցին:

Politics 12:33 18/05/2017 Armenia
Following the Armenian president’s speech at the first session of the 6th convocation of the Armenian National Assembly (NA), the newly-elected Members of Parliament took an oath pursuant to the NA Rules of Procedure.
Knyaz Hasanov, the senor MP who is chairing the session, read the oath text, which is as follows: “For the sake of the implementation of all-national goals and strengthening and prosperity of the Motherland, I swear to carry out conscientiously my obligations before the people, adhere to the Constitution and laws of the Republic of Armenia, promote the maintenance of self-sovereignty and interests of the Republic of Armenia, do everything for the maintenance of civil solidarity, national and all-human values.”
After the oath taking ceremony, the chair of the session officially announced the total number of newly-elected MPs (105), names of parties and blocs and presented the MPs, reading out the names and surnames of each of them, names of their parties or blocs. Afterwards, the deputies were registered.