Իրավունք 15:23 11/11/2021 Հայաստան
Այսօր կառավարության մոտից ոստիկանություն բերման է ենթարվել 33 քաղաքացի: Panorama.am-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից։
Հայտնեցին, որ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հիմքով՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը։
Երեք ժամվա ընթացքում բոլորի նկատմամբ կկազմվեն արձանագրություններ և ազատ կարձակվեն։
Հիշեցնենք՝ երեկ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ Գորիս-Կապան ճանապարհին Ադրբեջանը մաքսակետեր է տեղակայելու: Այդ հայտարարությունից հետո «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը հայտարարել էր, որ այս առավոտյան 11։00-ին հավաքվում են կառավարության շենքի մոտ՝ պատասխան պահանջելու։

Society 16:08 11/11/2021 Armenia
The police detained 33 people on Thursday outside the government building in Yerevan, where a rally was organized by the opposition against the establishment of Azerbaijani customs checkpoints on the Goris-Kapan road section in Syunik Province of Armenia.
Press service of the police informed Panorama.am that a record has been prepared having regard to Article 182 of the RA Code of Administrative Violations which is failure to comply with lawful order of a police officer.
To remind, in an interview to the Public TV Company on Wednesday, Secretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan announced that Azerbaijani forces would set up customs checkpoints on the Goris-Kapan road starting from midnight.