Քաղաքական 11:35 18/01/2011
Երևան քաղաքի ավագանու արտահերթ նիստը կգումարվի հունվարի 21-ին, ժամը 11-ին: Այս մասին որոշում է կայացրել Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հունվարի 17-ին:
Քաղաքապետարանից հայտնեցին, որ օրակարգում երկու հարց է`
1. Երևան քաղաքի ավագանու 2009 թվականի հուլիսի 6-ի «Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմ» համայնքային կառավարչական հիմնարկ ստեղծելու, Երևանի քաղաքապետարանի և Երևանի վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմերի կանոնադրությունները, դրանց կառուցվածքն ու հաստիքացուցակը հաստատելու մասին» N3-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին։
2. Վ. Առաքելյանին Երևանի քաղաքապետի տեղակալ նշանակելու մասին։
Փորձեցինք քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Շուշան Սարդարյանի տեղեկություններ ստանալ Վ. Առաքելյանի ով լինելու մասին: Նա ասաց, որ նշանակումից հետո միայն տեղեկություններ կներկայացվեն:
Նշենք, որ քաղաքապետարանից տեղեկացանք նաև, որ Անժելա Մարտիրոսյանը մի երկու օր առաջ ազատվել է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնից:

Политика 11:51 18/01/2011
Внеочередное заседание Совета старейшин Еревана состоится 21 января в 11.00, сообщает пресс-служба мэрии.
Согласно источнику, такое решение 17 января принял мэр Еревана Карен Карапетян.
В повестку заседания включены два вопроса:
1. Внесение изменений и дополнений в решения мэрии о создании управленческого учреждения «Аппарат мэрии Еревана» и об утверждении уставов аппаратов мэрии и руководителей административных районов Еревана.
2. О назначении В. Аракеляна вице-мэром Еревана.
Мы попытались уточнить у пресс-секретаря мэрии Шушан Сардарян, кто такой В. Аракелян, на что она ответила, что мэрия предоставит сведения только после назначения.
Отметим, что из мэрии мы также узнали, что Анжела Мартиросян больше не занимает должность начальника управления информации и связей с ответственностью.