Հասարակություն 12:06 23/10/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 22-24-ը անցկացվող «Էքսպո Ռուսաստան-Հայաստան. 2014» արդյունաբերական վեցերորդ միջազգային ցուցահանդես, որի նպատակն է ՀՀ և ՌԴ միջև տնտեսական, գիտատեխնիկական և մշակութային համագործակցության զարգացումը, երկրների միջև կապերի ամրապնդումը, ինչպես նաև համատեղ բիզնեսի, առևտրատնտեսական և ներդրումային հարաբերությունների զարգացումը: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության նախագահը շրջել է էներգետիկայի, մեքենաշինության, մետաղագործության, շինարարության, տրանսպորտի, հեռահաղորդակցության, գյուղատնտեսության, բժշկության ու դեղագործության, կրթության, սննդի արդյունաբերության և մի շարք այլ ոլորտներ ներկայացնող հայկական և ռուսական ընկերությունների տաղավարներում, ծանոթացել ցուցադրված ապրաքանտեսականուն, զրուցել ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ՝ հնարավոր համագործակցության և ընկերությունների զարգացման ծրագրերի մասին:

Общество 12:49 23/10/2014
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в выставочном комплексе «Ереван Экспо» Ереванского научно-исследовательского института математических машин посетил Шестую международную промышленную выставку «Expo-Russia-Armenia 2014». Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Цель проводящейся 22-24 октября в Ереване выставки – развитие экономического, научно-технического и культурного сотрудничества между Россией и Арменией, укрепление связей между странами, а также развитие совместного бизнеса, торгово-экономических и инвестиционных отношений.
Президент Армении обошел павильоны армянских и российских компаний, ознакомился с представленной продукцией, побеседовал с участниками выставки о возможном сотрудничестве и программах развития компаний.
Армения станет центром продвижения интересов ЕАЭС в Переднюю Азию и Иран. Каких результатов ждут от EXPO – RUSSIA ARMENIA