Քաղաքական 10:21 29/08/2016
Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում այսօր կգումարվի արտահերթ նիստ: ԿԸՀ լրատվական ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ օրակարգում ներառված են հետևյալ հարցերը՝ Հայաստանի Հանրապետության հունիսի  30-ին ընդունված  ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եվ լրացումներ կատարելու մասին ՀՕ-120-Ն օրենքի ուժի մեջ մտնելու մասին, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» խորհրդատվական հասարակական կազմակերպության դիմումի մասին:
ԿԸՀ նիստի օրակարգի մյուս հարցը վերաբերում է տեղական ինքնակառավարման ընտրություններին՝  Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Լոռու, Շիրակի, Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերում 2016 թվականի հոկտեմբերի 2-ի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում հանձնաժողովի նախագահի եվ քարտուղարի պաշտոնների բաշխումն Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքի միջև սահմանելու մասին:

Политика 10:51 29/08/2016 Армения
В Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении сегодня будет созвано внеочередное заседание. Об этом сообщает пресс-служба ЦИК РА.
В повестку дня заседания включены вопросы, касающиеся вступления в законную силу принятых 30 июня 2016 года НС РА поправок в Избирательный кодекс РА, заявления консультативной общественной организации «Объединение информированных граждан».
Еще один вопрос повестки дня касается распределения постов председателей и секретарей участковых избирательных комиссий на выборах в органы местного самоуправления, которые состоятся 2 октября с.г. в Гегаркуникской, Котайкской, Лорийской, Ширакской, Сюникской и Вайоцдзорской областях РА. Посты будут распределены между представленными в парламенте РА политическими силами.