Քաղաքական 09:46 28/06/2017 Հայաստան
«Ազգ-բանակ 2017» համաժողովի ընթացքում ազդարարված  «Ես եմ» և «Պատիվ ունեմ» ծրագրերի հանրային քննարկումների շրջանակում հունիսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է մտավորականության ներկայացուցիչների հետ:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպման մասնակիցներին ծանոթացրել է ծրագրերով ընձեռվող հնարավորություններին, պայմաններին և առավելություններին:
Տեսակետներ և կարծիքներ են փոխանակվել առաջարկվող ծրագրերի ներդրման վերաբերյալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին՝ ընդգծելով, որ ծրագրերի ամբողջական փաթեթը կազմելիս հաշվի կառնվեն նաև հնչած կարծիքներն ու առաջարկները։

Политика 10:03 28/06/2017 Армения
Министр обороны Армении Виген Саркисян в рамках общественных обсуждений вокруг представленных на форуме «Нация – армия 2017» проектов «Это я»  и «Честь имею» 27 июня провел встречу с представителями интеллигенции. Подробности передает пресс-служба министерства обороны Армении.
Глава оборонного ведомства представил участникам встречи подробности проектов, ознакомил их с предоставляемыми в их рамках возможностями, условиями и преимуществами.
Состоялся обмен мнениями вокруг внедрения предлагаемых проектов.
Министр Саркисян ответил также на вопросы участников встречи, подчеркнув, что при составлении полного пакета программ будут учтены также прозвучавшие мнения и предложения.