Իրավունք 12:31 12/12/2018 Հայաստան
Փաստաբանները կրկին միջնորդություն կներկայացնեն Վաչագան Ղազարյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ
Անցած գիշեր դատարանը մերժել է Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանին գրավի դիմաց կալանքից ազատ արձակելու նրա պաշտպանների միջնորդությունը։ Փաստաբաններն առաջարկում էին Ղազարյանին ազատ արձակել 5 մլն դրամ գրավի դիմաց։
Վաչագան Ղազարյանի փաստաբան Արմեն Հարությունյանը Panorama.am-ին հայտնեց, այսօր ժամը 16-ին դատարանը քննելու է կալանքի երկարացման միջնորդությունը։
«Պատրաստվում ենք այդ միջնորդության քննարկմանը, որի ժամանակ  էլի գրավի կիրառման վերաբերյալ ենք միջնորդությամբ հանդես գալու, մինչև դատական նիստը հանդես կգանք հայտարարությամբ»,-ասաց փաստաբանը։

Право 13:37 12/12/2018 Армения
Суд отказался отпустить экс-начальника охраны третьего президента Армении – Вачагана Казаряна – под залог
Суд общей юрисдикции Еревана  минувшей ночью отклонил ходатайство стороны  защиты об освобождении под залог бывшего первого заместителя начальника Службы государственной охраны, начальника охраны 3-го президента Армении Сержа Саргсяна  – Вачагана Казаряна.
Адвокаты предлагали отпустить его под залог в размере 5 млн драмов.
Как сообщил Panorama.am адвокат Казаряна – Армен Арутюнян, сегодня, в 16:00, суд рассмотрит ходатайство о продлении Вачагану Казаряну меры пресечения в виде заключения под стражу.
«Готовимся к рассмотрению этого ходатайства, в ходе которого представим ходатайство об освобождении под залог. До судебного заседания выступим с заявлением», – отметил он.