Քաղաքական 18:07 10/01/2019 Հայաստան
«Հայաստանյան մարզերում մի կարծրատիպ կա, որ պատգամավորների թեկնածուներն ընտրություններից առաջ այցելում են, ընտրողներից ձայն խնդրում, բայց ընտրվելուց հետո այդ ամենը մոռանում են։ Այդ կարծրատիպը կետրելու համար առաջին հերթին պետք է լինել աշխատող պատգամավոր»,- այսօր՝ ԱԺ մանդատների հանձնման արարողությունից առաջ Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ցուցակով նորընտիր պատգամավոր ընտրված Սրբուհի Գրիգորյանը։
«Մնացածը ժամանակը ցույց կտա։ Խնդիրները շատ են։ Պետք է ակտիվ պատգամավոր լինել և աշխատել հանուն Հայաստանի»,- ասաց նա։
Հարցին՝ կարելի՞ է ենթադրել, որ ընտրված լինելով Սյունիքի մարզից՝ ինքն Ազգային ժողովի ամբիոնից բարձրաձայնելու է հատկապես այդ մարզի խնդիրները, Սրբուհի Գրիգորյանը դրական պատասխան տվեց։
Իսկ ինչպե՞ս կգնահատի այն հանգամանքը, որ յոթերորդ գումարման ԱԺ-ում կանանց թիվն անհամեմատ մեծ է հետաքրրքվեցինք։
«Սա շատ ուրախալի փաստ է, որովհետև կանայք յուրաքանչյուրիս տանը շատ ավելի հեշտ են կառավարում, քան տղա,մարդիկ։ Կանայք իրենց գույնն ու դերը միանշանակ բերելու են խորհրդարան»,- ասաց նա։

Политика 18:36 10/01/2019 Армения
«В областях Армении существует стереотип, что кандидаты в депутаты перед выборами посещают области, просят голоса у избирателей, однако, после избрания забывают о своих обещаниях. Для того, чтобы сломать данный стереотип, в первую очередь необходимо быть работающим депутатом», – сегодня до начала церемонии вручения мандатов в беседе с корреспондентом Panorama.am рассказала новоизбранный депутат Национального Собрания Армении от партии «Светлая Армения» Србуи Григорян.
«Остальное уже покажет время. Проблем много. Нужно быть активным депутатом и работать во имя Армении», – отметила парламентарий.
На вопрос, можно ли предположить, что, будучи избранной от Сюникской области РА, она будет уделять особое внимание проблемам данной области, С. Григорян дала положительный ответ.
На другой вопрос о том, как она оценивает обстоятельство, что в НС 7-го созыва число женщин несравненно больше, депутат ответила: «Это весьма радостный факт, поскольку женщины в наших домах управляют намного проще мужчин. Женщины однозначно привнесли определенные краски и свою роль в парламент».