Քաղաքական 11:05 11/01/2019 Հայաստան
«Իմ քայլը» դաշինքով ԱԺ պատգամավոր ընտրված Լենա Նազարյանը, անդրադառնալով խորհրդարանի փոխխոսնակների թեմային, ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Երրորդ փոխնախագահի ընտրության հետ կապված մեզ համար ընդունելի սկզբունքն այն է, որ երրորդ փոխնախագահի տեղը պետք է զբաղեցնի ԱԺ-ում երկրորդ ուժը: Եվ սա ոչ թե մեր ընտրությունն ու նախապատվությունն է, այլ համարում ենք, որ այս հարցի պատասխանը տվել է ընտրողը՝ ԱԺ ընտրությունների ժամանակ՝ իր քվեարկությամբ:
Ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում ասվել է, որ այս խորհրդարանական ընտրություններն ավելի շատ ընդդիմության ընտրության հարց են, և, շատ հստակ դա գիտակցելով, երբևէ չենք ուղղորդել ու կողմնորոշել ընտրողներին՝ այս կամ այն ուժին ընտրելու հարցում: Հիմա ժողովուրդը կատարել է իր ընտրությունը և արդյունքների հետ կապված որևէ կասկած չկա: Հետևապես մենք էլ պետք է գործենք ըստ այդ որոշման»:
Հիշեցնենք, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրել է Մանե Թանդիլյանին։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում ավելի վաղ գրել էր «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունից պատգամավոր ընտրված Անի Սամսոնյանը:
Ինքը՝ Լենա Նազարյանն էլ Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում երեկ ասել էր, որ իր թեկնածությունն առաջադրված է ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում և առաջին նիստի ընթացքում այդ հարցով ընտրություն կկայանա։

Политика 11:28 11/01/2019 Армения
Лена Назарян: Должность третьего вице-спикера должен занять представитель второй политсилы в парламенте Армении
Избранная депутатом Национального Собрания Армении от блока «Мой шаг» Лена Назарян, обратившись к теме назначения вице-спикеров парламента, на своей странице в соцсети Facebook написала:
«Приемлемым для нас подходом по части избрания третьего вице-спикера является то, что данную должность должен занять представитель второй политической силы в парламенте. И это не наш выбор и предпочтение, мы считаем, что ответ на этот вопрос был дан избирателями, посредством своего голосования на выборах в НС РА.
На протяжении всего хода агиткампании проговаривалось, что эти парламентские выборы являются больше вопросом избрания оппозиции, и, четко осознавая это, мы никогда не направляли и не ориентировали избирателей в вопросе избрания той или иной политической силы. Сейчас народ сделал свой выбор и нет никаких сомнений по части результатов. Следовательно, мы также должны действовать согласно этому решению».
Напомним, что партия «Светлая Армения» на должность вице-спикера НС РА выдвинула кандидатуру Мане Тандилян. Об этом на своей странице ранее написала депутат от партии «Светлая Армения» Ани Самсонян.
Лена Назарян в беседе с корреспондентом Panorama.am накануне, 10 января отметила, что её кандидатура выдвинута в качестве вице-спикера НС РА и во время первого заседания будет проведено голосование по данному вопросу.