Հասարակություն 12:33 17/09/2020 Հայաստան
«Հայինկասացիա» ՓԲԸ 200 աշխատակիցները օգոստոսից գործազուրկ են: Նրանք այսօր  բողոքի ակցիա են անցկացնում կառավարության շենքի առջև: Նշում են, որ անհայտ պատճառաբանությամբ են կորցրել իրենց աշխատանքը:
«Պատճառաբանություն չկա, խաբեությամբ:  ԿԲ նախկին, ներկա նախագահները ժողով են արել, խոսել են, որ անպայման բոլորին գործով ապահովելու են, հիմա բոլորն առանց աշխատանքի են մնացել:  Ընդամենը 23-25 հոգու են ընդունել աշխատանքի»,- ասում են ակցիայի մասնակիցները:
Նրանց խոսքով, որպես հիմնավորում նշում են՝ «եկամուտ չունենք, բայց խաբել են, շատ մեծ եկամուտներ ունենք»:
«Պահանջում ենք վերականգնել «Հայինկասացիա» բաժինը: Մեր աշխատանքը հիմա կատարում է «Արարատ ինկասացիան», բանկերը բողոքում են, որ ուշացնում են գումարը: Նաև աշխատանքի կանոնները խիստ խախտում են, աշխատողներն առանց զենքի են դուրս գալիս աշխատանքի»,- նշեց ակցիայի մասնակիցը:
Նրանք նշեցին, որ «Հայինկասացիան» ունեցել է 7-8 բաժնետեր, հիմա դարձել է մեկ փայատեր:  Դիմել են ԱԺ, վարչապետին, զրո պատասխան:

Общество 16:09 17/09/2020 Армения
200 бывших сотрудников ЗАО «Арминкассация», которые с августа остались без работы, сегодня провели акцию протеста у здания правительства Армении. Отмечают, что потеряли работу по неизвестным причинам.
«Нет причин, обманом. Бывший и действующий председатели Центрального банка провели совещание, сказали, что обязательно обеспечат работой всех, сейчас все остались без работы. На работу приняли всего лишь 23-25 человек», – отмечают участники акции протеста.
По их словам, в качестве обоснования отмечается: «У нас нет доходов, вот и расформировываем, но они лгут, имеются очень большие доходы. Мы требуем восстановить отдел “Арминкассация”. Сейчас нашу работу выполняет “Араратинкассация”, банки жалуются, что задерживают деньги. Они также грубо нарушают правила работы, сотрудники выходят на работу без оружия», – отметил участник акции.
Они отмечают, что у «Арминкассации» было 7-8 акционеров, сейчас – уже один.
По их словам, они уже обратились в Национальное Собрание Армении, к премьер-министру РА, однако, никакого ответа не получили.