Քաղաքական 14:55 01/04/2014
Ապրիլի 2-ին նախարար Նալբանդյանը Մոսկվայի Միջազգային Հարաբերությունների Պետական Ինստիտուտում հանդես կգա Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մասին ելույթով, տեղեկացնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հաջորդ օրը Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի նիստին, իսկ ապրիլի 4-ին՝ Անկախ պետությունների համագործակցության ԱԳ նախարարների հանդիպմանը:
Ապրիլի 4-ին երեկոյան նախատեսված է Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը:

Politics 15:19 01/04/2014
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian will pay a working visit to Moscow on April 2-4, the press service of Armenian Foreign Ministry reports.
On April 2, Edward Nalbandian will deliver a speech about Armenia’s foreign policy at Moscow State Institute of International Relations.
Armenia’s FM will participate in the meeting of Foreign Ministers' Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) member states on April 3 and in the meeting of CIS Foreign Ministers on April 4.
Mr Nalbandian will meet with Azerbaijan’s Foreign Minister Elmar Mammadyarov on the evening of April 4.