Քաղաքական 14:56 17/07/2014
ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպան Գեղամ Ղարիբջանյանը նախօրեին հանդիպում է ունեցել Շարժայի էմիրության կառավարիչ, դոկտոր Շեյխ Սուլթան Բին Մուհամմադ Ալ Կասիմիի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հանդիպման սկզբում Շարժայի կառավարիչը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին` իրեն ՀՀ պատվո շքանշանին արժանացնելու համար:
Անդրադառնալով Հայաստանի և Շարժայի էմիրության միջև առևտրա-տնտեսական ոլորտում համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցերին` Շեյխ Կասիմին վերահաստատել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը` Շարժայում ՀՀ առևտրատնտեսական կենտրոն հիմնադրելու վերաբերյալ` շեշտելով առավելագույն օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամությունը:

Politics 18:47 17/07/2014
Armenia's Ambassador to the United Arab Emirates Gegham Gharibjanyan met with Supreme Council Member and Ruler of the Emirate of Sharjah Dr Sheikh Sultan bin Mohammed Al Qasimi, the press service of the Armenian Foreign Ministry reports.
The Sharjah Ruler once again thanked Armenian President Serzh Sargsyan for awarding him the Order of Honor of Armenia.
He reaffirmed the agreement with Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on establishing an Armenian trade and economic center in Sharjah and stressed that he is prepared to provide maximum support to the project.