Հասարակություն 17:19 10/09/2014
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ պարոն Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության պատվիրակությանը, որը սեպտեմբերի 9-ից 10-ը Երևանում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հայ-գերմանական երկկողմ ռազմական համագործակցության բանակցություններին մասնակցելու նպատակով:
ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հանդիպումների և բանակցությունների արդյունքում ամփոփվել են 2014թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի արդյունքներն և ձեռքբերումները, մշակվել է 2015 հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը:
Կողմերը բարձր են գնահատել վերջին տարիներին համագործակցության բնագավառում կատարված աշխատանքը, այն պայմանականորեն բաժանելով երեք ուղղությունների` աջակցություն ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումներին, ռազմական կրթություն և համատեղ մասնակցություն Աֆղանստանում միջազգային կայունության ապահովման գործողություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել պահպանել համագործակցության զարգացման դինամիկան` փոխգործակցելիության հաստատված մակարդակը զարգացնելու նպատակով:

Society 18:21 10/09/2014
Armenia’s First Deputy Defense Minister David Tonoyan received a delegation of Germany’s Federal Ministry of Defense, which was in Armenia on September 9-10 to participate in talks on bilateral military cooperation between Armenia and Germany, the Armenian Defense Ministry’s press service reported.
The parties highly appreciated the cooperation over the past years, conditionally dividing it into three directions: assistance to Armenia’s defense reforms, military education and joint participation in the international operations in Afghanistan aimed at ensuring stability.
They reached an agreement to maintain the dynamics of cooperation to increase the possibilities for interaction.