Իրավունք 10:05 22/01/2019 Հայաստան
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության, Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչության և Սյունիքի մարզային վարչության Մեղրու բաժնի աշխատակիցները համատեղ իրացնելով օպերատիվ տվյալները` Մեղրիի մաքսային կետ-բաժնի տարածքում զննել են Իրանից Հայաստան  ժամանած  ՀՀ քաղաքացի Տ.Գ.-ի ուղեբեռը:
ՊԵԿ-ից հայտնում են, որ արդյունքում հայտնաբերվել է մոտ 49.5 գրամ քաշով «մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոցի նմանվող կանաչավուն զանգված, ինչպես նաև մոտ 0.3 գրամ քաշով «մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոցի նմանվող, սպիտակ գույնի, բյուրեղանման զանգված:
Ծանուցում. Հանցագործության համար մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղքն ապացուցված չէ օրենքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Право 11:22 22/01/2019 Регион
На пропускном пункте Мегри на армяно-иранской границе пресечена попытка ввоза в Армению наркотиков из Ирана.
Управлением по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов (КГД) Армении совместно с Главным управлением по борьбе с организованной преступностью Полиции Республики Армения и сотрудниками Мегринского отдела Полиции, при реализации оперативных данных, на Мегринском таможенном пункте был осмотрен багаж гражданина РА Т.Г., прибывшего из Ирана.
Как сообщают из КГД, в результате была обнаружена похожая на марихуану масса зеленоватого цвета весом около 49.5 г, а также похожая на метамфетамин кристаллическая масса белого цвета весом около 0,3 г.