Քաղաքական 12:44 11/05/2022 Հայաստան
«Ադրբեջանի արտգործնախարարը հայտարարում է, որ Երևանն ու Բաքուն արդեն հստակեցրել են երկու երկրների միջև սահմանագծման ու սահմանազատման աշխատանքների հանձնաժողովների կազմը։ ՀՀ ԱԳՆ-ն լռում է՝ ոչ հաստատում է, ոչ էլ մերժում։
Բայրամովը նաև ասում է, որ իրենք մեր հանդեպ բարի են գտնվել ու «30 տարիների օկուպացիայի փոխհատուցում չեն պահանջել»։
Ոչ էլ «պատասխանատվության են կանչելու ռազմական հանցագործություններ կատարած անձանց»։ Սրա մասին էլ Երևանը ոչինչ չի ասել։
Մինչդեռ Ադրբեջանը նոր թակարդներ է լարել Արցախի դեմ՝ այնպիսի դրության մեջ են դրել Հայաստանի իշխանություններին, որ Արցախի ինքնավարության նույնիսկ ամենացածր մակարդակն Ադրբեջանի կազմում Երևանի կողմից որպես մեծ ձեռքբերում է ընկալվելու»։

Политика 15:53 11/05/2022 Армения
«Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что Ереван и Баку согласовали состав совместной пограничной комиссии по делимитации азербайджано-армянской границы. МИД Армении молчит – не подтверждает и не опровергает.
Байрамов также говорит, что они проявили добрую волю и "не потребовали возмещения за 30-летнюю оккупацию".
И не "призовут к ответственности совершивших военные преступления лиц". Обо всем этом тоже Ереван ничего не сказал.
Между тем, Азербайджан расставил против Арцаха новые ловушки – поставил власти Армении в такое положение, что даже самый низкий уровень автономии Арцаха в составе Азербайджана будет восприниматься Ереваном как большое достижение».